Schalke - Stuttgart 1:1Fotbalisté Schalke stále neukončili hrozivou sérii

Berlín

Fotbalisté Schalke neukončili čekání na bundesligovou výhru ani v předehrávce 6. kola proti Stuttgartu. Tým z Gelsenkirchenu remizoval před prázdnými tribunami domácí Veltins Areny s nováčkem 1:1 a prodloužil sérii bez ligového vítězství už na 22 zápasů a 287 dnů.

Malick Thiaw (vlevo) z Schalke a Wataru Endo ze Stuttgartu.

Schalke se nedočkalo výhry navzdory tomu, že poprvé v této sezoně skórovalo jako první. Domácí mužstvo poslal do vedení ve 30. minutě svým prvním bundesligovým gólem devatenáctiletý obránce Malick Thiaw, jenž se prosadil hlavou po přímém kopu. Jedenáct minut po pauze ale stanovil konečné skóre z pokutového kopu za ruku Argentinec Nicolás González.

Po druhé remíze v ročníku je Schalke předposlední, Stuttgart se v neúplné tabulce posunul na čtvrtou pozici.