Leverkusen - Union 5:0Hložek prvním gólem v bundeslize přispěl k vysoké výhře Leverkusenu

Fotbalisté Bayeru Leverkusen deklasovali ve 13. kole německé ligy Union Berlín 5:0, který tak téměř po dvou měsících přišel o vedení v tabulce. K vysoké výhře přispěl svým prvním gólem v bundeslize Adam Hložek, jenž navíc přihrál na pátou branku. Freiburg porazil 2:0 Kolín nad Rýnem a je druhý.

Adam Hložek (vlevo) slaví se spoluhráčem Mitchelem Bakkerem z Leverkusenu svůj premiérový gól v bundeslize.

Bayer se dostal do vedení v úvodu druhé půle, roh Demirbaye propadl až k Andrichovi, který z blízka překonal brankáře Grilla. Zápas poté rozhodly ve prospěch domácích dvě rychlé branky Diabyho z brejků v 56. a 58. minutě.

V 68. minutě vstřelil svoji první branku v nejvyšší německé soutěži Hložek. Střílený centr Amiriho usměrnil efektně patičkou na zadní tyč. O osm minut později si český útočník připsal ještě asistenci, kdy průnikovou přihrávkou našel Bakkera, jenž zakončil přesně. Druhý český útočník Patrik Schick nebyl v nominaci kvůli zranění lýtka.

Leverkusen se po vysoké výhře posunul na čtrnácté místo tabulky, dosavadní lídr Union je druhý dva body za mistrovským Bayernem Mnichov.

Freiburg pokračuje ve skvělé sezoně a výhra proti Kolínu nad Rýnem pro něj znamenala posun na druhou pozici v tabulce. Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Čong U-jong z rychlého protiútoku. Fotbalisté Freiburgu začali akci ve vlastním vápně, Gregoritsch skvělou přihrávkou poslal do úniku jihokorejského záložníka, který zakončil přesně na zadní tyč.

Gregoritsch o deset minut později hlavou vstřelil druhý gól a potvrdil výhru domácích. Freiburg ztrácí bod na vedoucí Bayern Mnichov, Kolín nad Rýnem je na dvanáctém místě.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:
Leverkusen - Union Berlín 5:0 (56. a 58. Diaby, 46. Andrich, 68. Hložek, 76. Bakker)
Freiburg - Kolín nad Rýnem 2:0 (53. Čong U-jong, 64. Gregoritsch).