Hamburk - Brémy 2:1Hrdina Drobný! Hamburku pomohl k důležitým bodům

Hamburk

Fotbalisté Hamburku porazili v německé lize Brémy 2:1, oba góly dal Pierre-Michel Lasogga. Domácí brankář Jaroslav Drobný chytil v 57. minutě Claudiovi Pizarrovi penaltu, překonal ho jen Anthony Ujah. Reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za hosty celý zápas.

Jaroslav Drobný z Hamburku v akci při utkání s Brémami.

Hamburk se po druhé výhře z posledních šesti zápasů posunul v tabulce na desáté místo. Brémy zůstaly na barážové šestnácté pozici.

Lasogga se nejprve trefil v 6. minutě, kdy mu míč před odkrytou branku předložil zprava Müller, po půlhodině hry pak poslal hlavou do sítě Ostrzolkův centr z druhé strany. Ukončil tak pětiměsíční střelecký půst.

Brémy mohly v druhé půli snížit z penalty, jenže Pizarrova střela po zemi k tyči nebyla nikterak prudká a český brankář ji vystihl. Až v 65. minutě ho překonal střídající Ujah, který doklepl hlavou za čáru vlastní vyraženou střelu.