Bayern - Leverkusen 2:2Leverkusen díky Palaciosově penaltě v nastavení remizoval na hřišti Bayernu

Fotbalisté Leverkusenu ve šlágru 4. kola německé ligy remizovali 2:2 na hřišti obhájců titulu Bayernu Mnichov. V souboji dvou dosud stoprocentních týmů zařídil hostům bod ve čtvrté minutě nastavení z penalty Exequiel Palacios. U vyrovnávací trefy byl i střídající reprezentační útočník Adam Hložek, jenž přišel na hřiště v 90. minutě. Jeho spoluhráč Matěj Kovář se do brány Leverkusenu opět nedostal.

Fotbalista Bayernu Leon Goretzka (uprostřed) slaví se spoluhráči gól proti Leverkusenu.

Oba celky zůstanou v čele i po dohrání kompletního kola. První příčku drží Leverkusen díky lepšímu skóre.

Zápas gólově otevřel v sedmé minutě domácí útočník Kane, který si našel tečovaný centr z rohového kopu a na zadní tyči se hlavou nezmýlil. Anglický kanonýr dal 300. branku v profesionální kariéře, na jubilejní trefu potřeboval 505 zápasů. V dresu Bayernu se po letním přestupu z Tottenhamu prosadil počtvrté. V 24. minutě srovnal precizní střelou z přímého kopu obránce Grimaldo.

V dalším průběhu atraktivního duelu měly oba celky spoustu šancí na další góly. Bayern se přiblížil vítězství v 86. minutě po Goretzkově zásahu, chvíli předtím trefil na druhé straně Wirtz tyč. V nastavení ale Davies zfauloval v pokutovém území Hofmanna a nařízenou penaltu proměnil Palacios, ačkoliv Ulreich vystihl směr střely.

Leverkusen neprohrál s bavorským velkoklubem podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř vzájemných ligových střetnutí.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:
Bayern Mnichov - Leverkusen 2:2 (7. Kane, 86. Goretzka - 24. Grimaldo, 90.+4 Palacios z pen.).