Bayern - Augsburg 1:0Lewandowski z penalty zařídil Bayernu výhru

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 29. kole německé ligy doma udolali Augsburg 1:0 až díky proměněné penaltě Roberta Lewandowského z 82. minuty. Obhájci titulu znovu vedou tabulku o devět bodů před druhým Dortmundem. Do konce sezony zbývá pět kol.

Robert Lewandowski znovu hrdinou Bayernu...

Bezradný Bayern v bavorském derby dlouho nedokázal prolomit obranu Augsburgu. Domácí zachránil Lewandowski gólem z pokutového kopu po Oxfordově ruce. Polský kanonýr zaznamenal 32. zásah v ligové sezoně a v čele tabulky střelců má náskok 12 branek na druhého Patrika Schicka z Leverkusenu.

Hostující záložník Jan Morávek odehrál závěrečnou půlhodinu, jeho český spoluhráč brankář Tomáš Koubek jako obvykle zůstal jen mezi náhradníky. Augsburg nebodoval po dvou výhrách a patří mu 14. příčka.

Mnichovský gigant v domácí soutěži vyhrál potřetí za sebou a částečně si spravil chuť po středeční překvapivé porážce 0:1 s Villarrealem v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů.

Trápící se Hertha prohrála v berlínském derby s Unionem 1:4 a zůstala na předposledním sestupovém místě. Bývalý reprezentační kapitán Vladimír Darida za domácí odehrál úvodní poločas.

Wolfsburg deklasoval Bielefeld 4:0 a přerušil sérii tří ligových porážek. Kolín nad Rýnem s českým záložníkem Tomášem Ostrákem na lavičce přestřílel Mohuč 3:2. Mönchengladbach vyhrál na půdě posledního Fürthu 2:0.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:
Bayern Mnichov - Augsburg 1:0 (82. Lewandowski z pen.)
Fürth - Mönchengladbach 0:2 (18. Thuram, 24. Pléa z pen.)
Kolín nad Rýnem - Mohuč 3:2 (60. Skhiri, 78. Ljubicic, 82. Kilian - 14. Burkardt, 55. Onisiwo)
Wolfsburg - Bielefeld 4:0 (11. a 38. Nmecha, 48. Arnold, 53. Kruse)
Hertha Berlín - Union Berlín 1:4 (49. vlastní Baumgartl - 31. Haraguči, 53. Prömel, 74. Becker, 85. Michel).