Lipsko - Wolfsburg 2:2Lipsko vybojovalo bod s Wolfsburgem a pojistilo si druhé místo

Berlín

Fotbalisté Lipska prohrávali s Wolfsburgem už o dva góly, nakonec si ale remízou 2:2 definitivně zajistili druhé místo v německé lize. "Vlci" ziskem bodu vybojovali účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Stejně jako Dortmund, který v 33. kole zvítězil 3:1 v Mohuči.

Justin Kluivert z Lipska před brankářem Wolfsburgu Koenem Casteelsem.

Wolfsburg vedl v Lipsku po první půli 2:0 zásluhou tref Maximiliana Philippa, domácí ale srovnali po změně stran po gólech Justina Kluiverta a Marcela Sabitzera. Lipsko druhým místem o příčku vylepšilo umístění z předchozích dvou sezon a napodobilo svůj výkon z ročníku 2016/17, kdy rovněž skončilo hned za mistrovským Bayernem.

Borussia rozhodla dvěma góly v prvním poločase, trefili se Raphael Guerreiro a Marco Reus. Na obě branky přihrál Jadon Sancho, který nasbíral ve třetí sezoně za sebou deset a více ligových asistencí. V závěru přidal třetí gól střídající Julian Brandt, na druhé straně zkorigoval výsledek z penalty Robin Quaison.

Dortmund navázal na čtvrteční zisk Německého poháru. Prodloužil vítěznou sérii na sedm zápasů a posunul se na třetí místo o skóre před Wolfsburg.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:
Mohuč - Dortmund 1:3 (90.+1 Quaison z pen. - 23. Guerreiro, 42. Reus, 80. Brandt)
Lipsko - Wolfsburg 2:2 (51. Kluivert, 78. Sabitzer - 12. a 45.+1 Philipp)