Schick, Hložek a Kovář získali s Leverkusenem Německý fotbalový pohár

Fotbaloví reprezentanti Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář získali s Leverkusenem Německý pohár. Bayer v dnešním finále v Berlíně porazil druholigový Kaiserslautern s Filipem Kaločem 1:0 a zkompletoval premiérový domácí double. Pohárovou trofej získal Leverkusen podruhé a po 31 letech. Svěřenci Xabiho Alonsa triumfovali i přesto, že od 44. minuty hráli bez vyloučeného Kossounoua. Jediným střelcem zápasu byl už v 16. minutě švýcarský záložník Granit Xhaka.

Patrik Schick ve finále německého poháru

Leverkusen odehrál celou sezonu bez prohry v domácích soutěžích. Jedinou porážku utrpěl ve středečním finále Evropské ligy v Dublinu, kde Bayer podlehl Atalantě Bergamo (0:3) a jeho rekordní série bez prohry se zastavila na 51 utkáních.

Schick v pohárovém finále odehrál první poločas, Hložek naskočil v 90. minutě a před Kovářem, který odchytal všechny předchozí pohárové zápasy, dostal přednost kapitán Lukás Hradecký. Kaloč odehrál v dresu poraženého týmu celé utkání.

Bayer se stal po Bayernu, Kolínu nad Rýnem, Brémách a Dortmundu pátým klubem, jemuž se podařilo získat domácí double.

Finále Německého fotbalového poháru v Berlíně:
Kaiserslautern–Leverkusen 0:1 (0:1).
Branka: 16. Xhaka. ČK: 44. Kossounou (Leverkusen)

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.