Schick přispěl k výhře asistencí a Leverkusen vede německou ligu o deset bodů

Lídr německé fotbalové ligy Leverkusen i s přispěním reprezentačního útočníka Patrika Schicka zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 a po 24. kole vede tabulku už o deset bodů. Bayer využil páteční další zaváhání obhájců titul z Bayernu Mnichov, kteří pouze remizovali ve Freiburgu 2:2. Schick odehrál 65 minut a podílel se asistencí na vítězné brance, Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali mezi náhradníky Leverkusenu.

Hráči Leverkusenu se radují z branky

Bayer hrál už od 14. minuty přesilovku, poté co za tvrdé šlápnutí na Xhaku dostal po kontrole od videorozhodčího červenou kartu Thielmann. Svěřenci Xabiho Alonsa šli do vedení ve 38. minutě, kdy se po Schickově přihrávce trefil poosmé v sezoně a potřetí z posledních čtyř zápasů Frimpong. Podruhé využili hosté přesilovku v 73. minutě zásluhou Grimalda, který se znovu odpoutal na druhém místě klubové tabulky střelců od nizozemského spoluhráče a na jeden gól se přiblížil k dlouhodobě zraněnému nejlepšímu kanonýrovi Bayeru Bonifaceovi.

Leverkusen vybojoval 20. ligovou výhru v ročníku, trenér Alonso odkoučoval jubilejní 50. zápas v bundeslize. Bayer dál drží neporazitelnost v sezoně, přemožitele už nenašel ve 34 soutěžních zápasech. Kolínu dál patří barážová příčka už jen s jednobodovým náskokem na přímý sestup.

V duelu o sedmé místo Hoffenheim díky dvěma brankám Maximiliana Beiera doma porazil Brémy 2:1. Pavel Kadeřábek na straně vítězů odehrál celé utkání, obdržel pátou žlutou kartu v sezoně a příští zápas si nezahraje. David Jurásek zůstal mezi náhradníky Hoffenheimu a na trávník se nedostal ani brankář Werderu Jiří Pavlenka.