Dobrou zprávu zaslal 41 dní před startem fotbalového mistrovství Evropy trenérovi české reprezentace Michalu Bílkovi útočník bundesligového Norimberku Tomáš Pekhart. Dvaadvacetiletý rodák ze Sušice v sobotu dvěma góly pomohl svému týmu k výhře 3:2 na půdě Hoffenheimu, čímž potvrdil, že střelecká muška jej před vrcholem sezóny neopouští.

Hoffenheim - Norimberk 2:3

Pekhart otevřel skóre zápasu v 9. minutě, když po nejistém zákroku domácího brankáře Starkeho vrátil míč do sítě. V 71. minutě pak za stavu 2:1 nejprve trefil břevno, aby pak z dorážky přeci jen svůj druhý zásah přidal. Nakonec z toho byl gól vítězný, Hoffenheimu se totiž v závěru podařilo snížit.

Český reprezentační forvard skóroval už ve třetím venkovním zápase v řadě, navíc se poprvé v bundeslize dočkal dvou gólů během jednoho utkání. „Jsem moc spokojený, že jsem se trefil dvakrát. To se mi naposledy podařilo minulou sezónu ve Spartě," usmíval se po zápase.

Norimberku patří kolo před koncem v ligové tabulce desátá příčka, sezónu zakončí příští víkend domácím duelem s Kadlecovým Leverkusenem, který už má pro příští ročník zajištěnou účast v Evropské lize.