Ostrava - Pardubice 1:1Baník Ostrava doma ve Fortuna lize pouze remizoval

43. Daněk (penalta) 0 : 1
50. Ewerton 1 : 1

Fotbalisté Baníku Ostrava v sobotním utkání 11. kola Fortuna ligy remizovali s Pardubicemi 1:1. Hosté vedli po penaltě, kterou proměnil Daněk, po pauze Baník vytěžil z tlaku pouze vyrovnávací trefu Ewertona.

Zleva brankář Viktor Budinský z Pardubic a Karel Pojezný z Ostravy.

První půle přinesla neměnný obraz hry - územní převahu Baníku, které však chybělo finále. Domácí kombinovali na útočné polovině, dokázali sice poměrně snadno prostupovat středem, ale závěrečnému centru vždy scházel adresát či přesnější koncovka.

Náznaků měl Baník v úvodním dějství nemálo, vyloženou možnost žádnou. Východočeši byli výrazně produktivnější. Po půlhodině vylekal bývalého pardubického gólmana Letáčka v ostravské bráně tvrdou ranou pod břevno Darmovzal, ve 41. minutě pak Kpozo ve vápně srazil Míška a Daněk z penalty panenkovsky dloubákem poslal Pardubice do vedení.

Druhý poločas už Baník odstartoval mohutným tlakem. Hned po 15 sekundách Ewertonovu bombu z 30 metrů Budinský odklonil na roh. V 50. minutě si dal Brazilec repete a výstavní dělovkou z 25 metrů už rozvlnil síť.

Ostrava pak i nadále svírala soupeře před pokutovým územím. Bývalý gólman Baníku Budinský však kryl střely Buchty i Riga. Hosté zahrozili z ojedinělého brejku v 68. minutě, kdy Letáček vychytal Tischlera a Sychra prováhal dorážku.

Z velkého tlaku si domácí vytvořili největší šanci dvě minuty před koncem. Tečovanou ránu Ewertona Budinský jen reflexivně vyrazil před sebe a Kubala z malého vápna přestřelil branku už za překonaným gólmanem.

Hned vzápětí se do vápna probil Šín, ale i jeho pokus pardubický gólman zlikvidoval. V rozkouskovaném nastavení už Východočeši remízu udrželi a na stadionu Baníku po jarním triumfu 4:2 podruhé za sebou bodovali. Ostravští neprohráli už šest kol, doma v lize ale po sérii čtyř vítězství tentokrát ztratili.

11. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - FK Pardubice 1:1 (0:1)
Branky: 50. Ewerton - 42. Daněk z pen. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Podaný - Adámková (video). ŽK: Kubala, Lischka - Daněk, Kováč (trenér). Diváci: 9108.
Ostrava: Letáček - Ndefe (67. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (87. Fadairo), Boula (87. Kaloč), Rigo (67. Šín), Ewerton - Kubala - Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.
Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal (74. Donát) - Míšek (72. Matoušek), Daněk, Hlavatý (64. Tischler), Sychra (72. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.