Bohemians 1905 remizovali s Rapidem, Breznaník skóroval za Duklu

Fotbalisté Bohemians 1905 na úvod tureckého soustředění dotáhli proti Rapidu Vídeň dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. Slovák Michal Breznaník skóroval při svém debutu za Duklu, kam by mohl zamířit ze Sparty. Svěřenci Luboše Kozla rovněž v Turecku hráli s ukrajinským Dniprodzeržinskem 1:1.

Ilustrační foto.

Rapid, který na podzim ve skupině Evropské ligy dvakrát porazil Plzeň, vedl po půl hodině 2:0 díky tvrdé střele Jeliče a proměněné penaltě Schwaba. Těsně před koncem poločasu ale snížil zblízka Mikuš a v 78. minutě vyrovnal tečovanou ranou střídající Bartek. Bohemians 1905 tak s rakouským vicemistrem uhráli stejný výsledek jako před rokem.

Breznaník nastoupil v základní sestavě Dukly na pozici levého křídla a ve 38. minutě vyrovnal po přihrávce Vašíčka. Další gól ale už Pražané nedali a v pátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězili.

Slovácko v úvodním utkání v Turecku přestřílelo polský Bialystok 4:3. Jagiellonia krátce po poločase vedla už o tři branky, ale obrat týmu z Uherského Hradiště odstartoval v 50. minutě Košút. Chvíli po něm přidal druhý gól Havlík a v 87. minutě vyrovnal Došek. V nastavení pak o těsném triumfu Slovácka rozhodl Diviš.

Mahmutovič se trefil za Sigmu

Proti polskému soupeři uspěla i Olomouc, která v prvním duelu na tureckém kempu porazila Pogon Štětín 3:1. Za Sigmu se poprvé od příchodu na hostování z Plzně trefil bosenský útočník Mahmutovič.

Nerozhodnými výsledky zahájili soustředění v Turecku fotbalisté Liberce, Příbrami i Brna. Slovan se s rumunským celkem Targu Mures, za který nastoupil i hvězdný Adrian Mutu, rozešel smírně 1:1. Gól podještědského celku vsítil krátce po změně stran Ljulka. Středočeské mužstvo remizovalo 0:0 s Jagodinou, stejně jako Zbrojovka s jiným srbským soupeřem Voždovacem.

Jihlava zakončila soustředění v Antalyi výhrou 1:0 nad MTK Budapešť, o které rozhodl v 80. minutě navrátilec z Plzně Kučera. Vysočina tak neprohrála ani své historicky 14. utkání v Turecku.

I ve svém druhém zápase v Beleku zvítězil Zlín. Po výhře 3:2 nad kazašským Atyrau dnes prvoligový nováček zdolal Saburtalo Tbilisi 1:0 zásahem Diopa z 80. minuty.

V jediném sobotním utkání v České republice zvítězily Teplice nad druholigovým Ústím nad Labem 2:0. Mezi střelce se zapsali Hošek a Chukwuma.

Přípravná fotbalová utkání:
FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 24. Hošek, 77. Chukwuma.
Teplice: Plachý - Vondrášek (72. Bílek), Hošek, Dimitrovski, Novotný - Matula - Fillo, Kodeš, Táborský (79. D. Richter), Gregáň (81. Pecháček) - Kapolongo (60. Chukwuma). Trenér: Vavruška.
Přípravná utkání v Turecku:
Bohemians Praha 1905 - Rapid Vídeň 2:2 (1:2)
Branky: 45.+1 Mikuš, 78. Bartek - 8. Jelič, 30. Schwab z pen.
Bohemians 1905: Zlámal - Čögley, Šmíd, Gajič, Švec - Jirásek, Jindřišek (46. Hradecký), Hubínek - Acosta (46. Schick), Mosquera - Mikuš (75. Bartek). Trenér: Pivarník.
Vysočina Jihlava - MTK Budapešť 1:0 (0:0)
Branka: 80. T. Kučera.
Jihlava: Hanuš - Vaculík, J. Krejčí, Šourek, Mišůn - T. Kučera, Hronek (65. Nerad) - Kukol (82. Dvořák), Šulek (82. Demeter), Bazal (46. Fulnek) - Voltr (65. Marcin). Trenér: Hipp.
1. FK Příbram - FK Jagodina (Srb.) 0:0
I. poločas: Hruška - Sus, Chaluš, Zápotočný, Mudra - Pilík, Tregler, Hnaníček, Suchan, Rezek - Bednář.
II: poločas: Švenger - Sus, Dosoudil, Chaluš, Mudra - Pilík, Krameš, Štípek, Rezek, Šabala - Bednář. Trenér: Tobiáš.
Slovan Liberec - ASA Targu Mures (Rum.) 1:1 (0:1)
Branky: 50. Ljulka - 7. Balaur.
Liberec: Hladký - Ljulka, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl, Sýkora (60. Folprecht), Karafiát (46. Bláha), Vůch (60. Jefremov) - Bakoš, Rabušic. Trenér: Trpišovský.
Dukla Praha - Stal Dniprodzeržinsk (Ukr.) 1:1 (1:1)
Branka Dukly: 38. Breznaník.
Dukla: F. Rada - Milosevič (84. Juroška), Štetina, Gorkšs (61. Smejkal), Vrzal - Marek Hanousek (46. Daniel Tetour), Považanec (84. Manzia), Čajič (46. Koval) - Berger (46. Néstor), Vašíček (71. Beauguel), Breznaník (61. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.
Zbrojovka Brno - FK Voždovac (Srb.) 0:0
Brno: Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Brigant (75. Zoubele), Weber (75. Chrien), R. Buchta, Michal Škoda - Zavadil - Přichystal (46. Vávra). Trenér: Kotal.
1. FC Slovácko - Jagiellonia Bialystok 4:3 (0:2)
Branky Slovácka: 50. Košút, 58. Havlík. 87. Došek, 90.+3 Diviš.
Slovácko: Daněk (46. Heča) - Kuncl (46. Reinberk), T. Rada, Košút, Šimko (46. Chýla) - Daníček, Havlík, Chvátal (80. Koné), Civič (60. Sadílek) - Hlúpik (46. Došek) - Diviš. Trenér: Habanec.