Brno - Ml. Boleslav 2:3Boleslav má po další výhře klid, Zbrojovka si zavařila

47. Drchal 0 : 3
49. Pernica (penalta) 1 : 3
74. Přichystal 2 : 3

8. 5. 2021 18:54

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 31. ligovém kole v Brně 3:2 a definitivně si zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Dvě branky vítězů dal Václav Drchal a jednu David Douděra, za domácí korigovali Luděk Pernica z penalty a Jakub Přichystal. Hosté si v tabulce upevnili 13. místo. Zbrojovka doma v lize devětkrát za sebou nezvítězila, zůstává šestnáctá a tři kola před koncem soutěže ztrácí na nesestupovou příčku stále čtyři body.

Dominik Mašek z Boleslavi a Rudolf Reiter z Brna.Foto: Václav Šálek, ČTK

Začátek přitom patřil domácím a gólman Šeda musel v rozpětí jedné minuty řešit Hladíkovo sólo a Texlovu tvrdou střelu, která z hranice šestnáctky mířila pod břevno.

V šesté minutě ale na druhé straně založil Ladra kolmicí rychlý brejk. Douděra utekl Fouskovi, ideálně předložil míč Drchalovi a pro útočníka, který je u Středočechů na hostování ze Sparty, bylo snadné trefit zblízka prázdnou branku.

Hostům chyběl distancovaný Matějovský a už v první půlhodině přišli kvůli zranění o dalšího tvořivého hráče Ladru, přesto poměrně snadno pronikali nedůraznou brněnskou obranou. Drchal měl další šanci, když se prokličkoval až před brankáře Berkovce, ale na něm ztroskotal. Kapitán Budínský hlavičkoval těsně nad břevno.

Ve 38. minutě se Skalák, který přišel na hřiště místo Ladry, dostal po povedené kombinaci až před brankáře. Berkovec sice jeho pokus vyrazil, ale Douděra pohotovým volejem z dálky zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Skalák měl ještě před přestávkou na kopačce třetí gól, ale brněnský brankář další pohromě zabránil.

Šéf domácí defenzivy Dreksa nebude na svůj 150. ligový zápas rád vzpomínat. Na konci prvního poločasu si sundal kapitánskou pásku a dal najevo, že do druhé půle již nenastoupí. Kvůli žlutým kartám bude chybět i příště stejně jako Sedlák.

Bez Dreksy byla brněnská obrana ještě zranitelnější a hned v úvodu druhého dějství využil Hlavicovu nepovedenou malou domů Drchal. Poprvé v kariéře se v jednom ligovém duelu trefil dvakrát. Až za tohoto stavu začali být domácí nebezpeční, jako by si uvědomili, že už nemají co ztratit.

Pernica ve 49. minutě po Dancákově faulu na Reitera proměnil penaltu a z rostoucího tlaku se rodily další šance. Hladík po rohovém kopu hlavičkoval do tyče.

Přichystal v 74. minutě po zaváhání mladoboleslavské obrany druhým gólem zdramatizoval zápas, který se už zdál být rozhodnutý. Hosté ale ubránili těsné vedení a s ním i potvrzení ligové příslušnosti i pro příští ročník.

31. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (0:2)
Branky: 49. Pernica z pen., 74. Přichystal - 6. a 46. Drchal, 38. Douděra. Rozhodčí: Proske - Kotík, Váňa - Hocek (video). ŽK: Sedlák, Dreksa, Pachlopník - Řezník. Diváci: omezený počet.
Brno: Berkovec - Štepanovský, Dreksa (46. Moravec), Pernica, Hlavica - Texl, Sedlák (46. Fila) - Reiter (71. Bariš), Pachlopník (75. Endl), Fousek (46. Přichystal) - Hladík. Trenér: Dostálek.
M. Boleslav: Šeda - Jakub Klíma (56. Preisler), Řezník, Šimek - Douděra, Ladra (26. Skalák), Dancák, Budínský, Zmrhal - Drchal (73. Jiří Klíma), Škoda. Trenér: Jarolím.

Souhrn z výsledků:
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Ostrava FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha Slavia Ostrava - Slavia 3 : 3
20211219T18 : 00:00+0000
Ostrava vs. Slavia
Ostrava
Slavia
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Teplice FK Teplice - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Teplice - Ml. Boleslav 0 : 1
20211219T15 : 00:00+0000
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice
Ml. Boleslav
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Olomouc SK Sigma Olomouc - Fastav Zlín Zlín Olomouc - Zlín 1 : 1
Olomouc vs. Zlín
Olomouc
Zlín
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Liberec FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice 0 : 0
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Hr. Králové FC Hradec Králové - AC Sparta Praha Sparta Hr. Králové - Sparta 0 : 1
20211218T18 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Sparta
Hr. Králové
Sparta
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Slovácko 1. FC Slovácko - FK Jablonec Jablonec Slovácko - Jablonec 2 : 1
20211218T15 : 00:00+0000
Slovácko vs. Jablonec
Slovácko
Jablonec
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Viktoria Plzeň Plzeň Karviná - Plzeň 0 : 1
Karviná vs. Plzeň
Karviná
Plzeň
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Bohemians Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice Pardubice Bohemians - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Jablonec FK Jablonec - SK Sigma Olomouc Olomouc TV Tipsport Jablonec - Olomouc Vsadit
20220205T15 : 00:00+0000
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Slavia SK Slavia Praha - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Slavia - Karviná Vsadit
Slavia vs. Karviná
Slavia
Karviná
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Teplice FK Teplice - Bohemians Praha 1905 Bohemians TV Tipsport Teplice - Bohemians Vsadit
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
5.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Č. Budějovice SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Č. Budějovice - Sparta Vsadit
20220205T18 : 00:00+0000
Č. Budějovice vs. Sparta
Sparta
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava Ostrava TV Tipsport Ml. Boleslav - Ostrava Vsadit
20220206T15 : 00:00+0000
Ml. Boleslav vs. Ostrava
Ostrava
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Pardubice FK Pardubice - 1. FC Slovácko Slovácko TV Tipsport Pardubice - Slovácko Vsadit
Pardubice vs. Slovácko
Slovácko
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Zlín - Liberec Vsadit
Zlín vs. Liberec
Zlín
Liberec
6.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové Hr. Králové TV Tipsport Plzeň - Hr. Králové Vsadit
20220206T18 : 00:00+0000