Ml. Boleslav - Karviná 1:0Boleslav pod koučem Hoftychem poprvé bodovala

21. Douděra 1 : 0

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 24. kole první ligy doma nad Karvinou 1:0. Zápas rozhodl v 21. minutě David Douděra, jeho spoluhráč Ewerton v 82. minutě neproměnil opakovanou penaltu. Středočeský celek zvítězil po čtyřech kolech a ve druhém utkání pod novým trenérem Pavlem Hoftychem poprvé bodoval. V tabulce se Boleslav posunula na šestou příčku. Karviná v lize počtvrté za sebou nevyhrála, potvrdila pozici nejhoršího venkovního týmu a z posledního místa ztrácí na patnácté Pardubice už 10 bodů.

Radost v podání fotbalistů Mladé Boleslavi. Zleva Tomáš Ladra, Martin Rolinek a David Douděra se radují z gólu.

Mladoboleslavští měli od úvodu znatelnou převahu a chvílemi nepouštěli hosty ani za polovinu hřiště. V šesté minutě se ve vápně odrazil míč k Hlavatému, který ale sám před Bajzou neuspěl a pouze trefil karvinského gólmana.

Ve 21. minutě už favorit vedl. Střelu Dancáka, dnes slavícího 24. narozeniny, ještě Bajza vyrazil, ale Douděra následně z úhlu už procpal míč za čáru. Mladoboleslavský krajní bek či záložník otevřel skóre stejně jako před týdnem na Slovácku, kde nakonec jeho tým prohrál 1:2.

Středočeši dál s přehledem kontrolovali průběh a ještě do přestávky mohli zvýšit. Několik akcí ale překombinovali a v 36. minutě zase Ladrovu ostrou ránu vyrazil Bajza.

Karvinští v poločase dvakrát vystřídali, na trávník se dostali Dramé s Holíkem. Tři minuty po pauze měli Mladoboleslavští další velkou šanci, Ewerton ale ze strany Bajzu nepropálil a desátý gól v ligové sezoně si nepřipsal.

Ještě jasnější možnost neproměnil v 54. minutě Hlavatý, jenž po přihrávce od Ewertona sám před Bajzou špatně trefil míč a zamířil mimo. Následně se neprosadil ani Ewerton. Hosté poprvé výrazněji zahrozili až v 65. minutě. Po centru z přímého kopu se protlačil k hlavičce Buchta a domácí zachránil brankář Šeda.

V 81. minutě stáhl Jánoš ve vápně domácího Šimka a sudí Klíma nařídil penaltu. Ewerton ji s pomocí tyče proměnil, ale rozhodčí branku kvůli předčasnému vběhnutí domácích do vápna neuznal. Z opakovaného pokutového kopu trefil brazilský ofenzivní hráč jen tyč. Závěr zápasu si favorit přesto pohlídal. Mladoboleslavští v lize bodovali s Karvinou poosmé za sebou a v posledních čtyřech vzájemných duelech neinkasovali.

24. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:0 (1:0)
Branka: 21. Douděra. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Douděra - Látal, Ndiaye, Dramé, Bartošák, Jánoš. Diváci: 1832.
M. Boleslav: Šeda - Sladký, Šimek, Suchý, Preisler - Dancák, Matějovský - Douděra (84. Pech), Hlavatý (56. Skalák), Ewerton (90.+3 Rolinek) - Ladra (84. Horský). Trenér: Hoftych.
Karviná: Bajza - Látal (46. Dramé), Buchta, Kobouri, Bartošák - Jánoš (84. Qose), Ndiaye (46. Holík) - Zorvan, Túlio, Sinjavskij (63. Chvěja) - Durosinmi (63. Papadopulos). Trenér: Páník.