Ml. Boleslav - Hradec Králové 5:1Boleslav deklasovala Hradec, dva góly dal Mareček

5. Mareček 1 : 0
14. Karafiát 2 : 0
21. Mareček 3 : 0
48. Kušej 4 : 0
56. Juliš 4 : 1
80. Suchý 5 : 1

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 8. kole první ligy rozdrtili Hradec Králové 5:1. Domácí rozhodli už v úvodních 21 minutách, během nichž se dvakrát trefil Daniel Mareček a jednou Ondřej Karafiát. Po změně stran přidali další góly Vasil Kušej a Marek Suchý, hosté snížili zásluhou premiérové ligové branky střídajícího Petra Juliše. Středočeši zvítězili po třech kolech a v neúplné tabulce jsou šestí, navíc mají k dobru odložené utkání s Plzní. Hradec je po třetí ligové porážce za sebou dvanáctý.

Zleva Daniel Mareček z Mladé Boleslavi, autor prvního gólu, a  John Solomon z Mladé Boleslavi.

První poločas byl zcela v režii domácích. V páté minutě měl Mareček spoustu času na zpracování Solomonovy přihrávky a zblízka poprvé prostřelil Bajzu. Ve 14. minutě autor vedoucího gólu našel centrem z rohu Karafiáta, jenž hlavou i s přispěním nejistého zákroku brankáře zvýšil. V lize skóroval po dvou letech.

Mareček znovu potrestal laxní obranu soupeře v 21. minutě. Tentokrát ho na hranici malého vápna vyzval ke skórování Pulkrab a pětadvacetiletý záložník desátou ligovou brankou v kariéře potvrdil střeleckou formu. V minulém kole v Ostravě (0:2) se sice neprosadil, předtím ale pomohl shodně dvěma góly k remíze 2:2 na Slovácku i k pohárové výhře 4:2 nad Ústím nad Labem. Sparťanský odchovanec byl těsně před pauzou blízko hattricku, hlavičku z krkolomné pozice ale do odkryté brány nenasměroval.

Královéhradecký trenér Weber zareagoval střídáním už po půlhodině a další dvě přidal na začátku druhé půle, ani změny ale jeho tým nenastartovaly. Naopak v 48. minutě si Kušej nikým neatakovaný navedl míč na levačku a z hranice vápna se technickým obstřelem trefil přesně k tyči. Účastník nedávného Eura do 21 let, o němž se v posledních týdnech mluvilo v souvislosti s možným přestupem do zahraničí, oslavil druhým gólem v ligovém ročníku návrat do sestavy po měsíční pauze.

Čtvrtý gól padl v okamžiku, kdy hostující „kotel“ vyvěsil transparent s poděkováním mladoboleslavskému klubu za dvouletý azyl, který Hradec během výstavby nového stadionu našel v Lokotrans Aréně. Vzápětí dali příznivci Východočechů najevo nespokojenost pokřikem „Weber ven“, který v dalším průběhu několikrát zopakovali.

V 56. minutě Hradec snížil, když střídající Juliš po Čmelíkově centru přehodil hlavičkou gólmana Trmala. Hostům gól pomohl a dění na trávníku se vyrovnalo, zápas už se ale navzdory náznakům šancí na obou stranách spíše dohrával. Přesto ještě v 80. minutě uzavřel skóre Suchý pohotovou tečí po závaru před bránou.

Hradec utrpěl nejvyšší porážku v sezoně a se středočeským soupeřem prohrál po dvou zápasech. Venku získal z posledních pěti ligových duelů jediný bod. Boleslav v nejvyšší soutěži dala pět branek v jednom utkání poprvé od září 2019, kdy deklasovala Příbram 6:0.

8. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 5:1 (3:0)
Branky: 5. a 21. Mareček, 14. Karafiát, 48. Kušej, 80. Suchý - 56. Juliš. Rozhodčí: Černý - Caletka, Antoníček - Starý (video). ŽK: Matějovský - Krejčí, Leibl. Diváci: 3011.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Matějovský, Kubista (67. Hilál) - Kušej (83. Vaníček), Mareček (75. Mašek), Solomon (75. Ladra) - Pulkrab (67. Poulolo). Trenér: Kulič.
Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Leibl - Čmelík, Kučera, Kodeš (82. Ševčík), Pudhorocký (46. Juliš), Krejčí - Hais (29. Harazim), Vašulín (46. Šašinka, 72. Horák). Trenér: Weber.