Hlavní obsah

Bomba, která nevybuchla. Tetteh se rok poté dál pere o velký přestup. A kdo chce Kangu?

30. 1. 2020 10:46

Jsou přestupy, které se zdají být hotovou věcí, ale nakonec na ně nikdy nedojde. Velkou transferovou ságu psal přesně před rokem také Benjamin Tetteh. Ve hře byli zájemci z Anglie, ghanské zdroje pak dokonce napsaly, že útočníka pražské Sparty kupuje Galatasaray Istanbul za bratru sedm a půl milionu eur, tedy přes 190 milionů korun. Skutečnost? Dnes dvaadvacetiletý Ghaňan je i po roce nadále v kádru Sparty a musí se prát nejen o místo v její základní sestavě, ale i o případné angažmá ve větší lize. Zájemci o něj stále jsou.

Sparta i díky hattricku Benjamina Tetteha rozstřílela Jihlavu 5:0. Celý zápas odehrál Jan FortelnýVideo: Sport.cz

 
Článek

První půlrok měl na Letné předloni na podzim parádní. Žádný div, že si devíti ligovými góly řekl o zájem skautů.

Jednu chvíli se už zdálo, že Benjamin Tetteh je jednou nohou v Istanbulu. Jenže ani bohatý Galatasaray nenaplnil představy majitele klubu Daniela Křetínského, který si podle zákulisních informací ghanského forvarda tehdy cenil na závratných 400 milionů korun.

Tetteh na Letné zůstal a neuskutečněný přestup jako by na něj dolehl. Na jaře pak skóroval už jen dvakrát. Ani další podzim nebyl z jeho strany valný. Dal pět branek, většinou začínal na lavičce za sedmigólovým Liborem Kozákem, který byl v útoku jedničkou.

Přesto se zajímaví zájemci o Tetteha stále najdou. Z Francie či Španělska.

Tvrdá příprava mu jde k duhu

„Jelikož Benji v poslední době nenastupoval příliš pravidelně, nabízejí většinou hostování s opcí. Sparta má své představy a k žádné dohodě tak zatím nedošlo," poznamenává agent Pavel Zíka z agentury Global Sports, která hráče zastupuje.

Zdá se, že zimní přípravu uchopil Tetteh za správný konec. Zaujal v ní hattrickem, který vstřelil druholigové Jihlavě.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Benjamin Tetteh ze Sparty střílí svůj druhý gól během přípravného utkání s Jihlavou.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem spokojený, cítím se dobře. Tvrdá příprava nám prospívá, jsem v kondici. Na hřišti pak můžu být šťastný," líčí Tetteh.

„Je vidět, že přípravu vzal tak, že se chce prosadit do základní sestavy. Byli jsme s jeho výkonem velmi spokojení. Byl aktivní, po ztrátě míče se snažil zabojovat i dozadu, což u něj nebývalo tak zvykem," pochválil ghanského útočníka po hattricku asistent Michal Horňák.

Vzestup formy teď Tetteh bude muset potvrdit na herním soustředění ve Španělsku, kde se Sparta utká s domácí Marbellou, norským Bodo/Glimt a švédským Malmö.

Kanga dostal laso z Leganés

Právě ve Španělsku by údajně mohl zakotvit jiný sparťan, záložník Guélor Kanga. Jak píše France Football, o záložníka z Gabonu projevil na poslední chvíli zájem CD Leganés, aktuálně předposlední klub La Ligy.

Kangovi končí na Letné v létě smlouva a k jejímu prodloužení zatím nedošlo. Leganés však má na případný přestup už jen dva dny, protože ve Španělsku končí termín páteční půlnocí.

Reklama

Související témata: