Budějovice - Slovácko 3:2Budějovice třemi góly v oslabení otočily zápas se Slováckem a vyhrály

19. Kalabiška 0 : 1
52. Sadílek 0 : 2
72. Valenta 1 : 2
81. Bassey 2 : 2
84. Bassey 3 : 2

České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic třemi brankami v oslabení senzačně otočili zápas 16. kola první ligy se Slováckem a zvítězili 3:2. Hosté vedli po gólech Jana Kalabišky a Lukáše Sadílka 2:0 a od 69. minuty hráli přesilovku po vyloučení domácího Jakuba Hory. V 72. minutě ale snížil střídající Matěj Valenta a v závěru dokonal málokdy vídaný obrat v početní nevýhodě dvěma brankami Fortune Bassey. Slovácko prohrálo poprvé po osmi kolech a může přijít o druhé místo v tabulce. Dynamo doma v lize podruhé za sebou zvítězilo a je osmé.

Fortune Bassey z Českých Budějovic oslavuje gól proti Slovácku.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka po většinu zápasu dominovali a naděje Českých Budějovic na dobrý výsledek dlouho držel brankář Vorel, který předvedl několik výtečných zákroků. První příležitost měli Jihočeši, ve 14. minutě po brejku střílel Bassey, ovšem Nguyen jeho pokus bez potíží zlikvidoval.

O pět minut později se prosadilo Slovácko. Po pravé straně unikl Sadílek, po zemi poslal přesnou přihrávku na vzdálenější tyč, kde se do koncovky natlačil Kalabiška a překonal Vorla. Hostující obránce v lize skóroval potřetí za sebou.

Fortune Bassey z Českých Budějovic oslavuje saltem vyrovnávací branku proti Slovácku

Favorit mohl brzy přidat druhý gól. Ve 25. minutě českobudějovický Hora fauloval v pokutovém území Holzera. Rozhodčí Ginzel nařídil penaltu, ale pokus Jurečky Vorel vyrazil. Další příležitost měl ještě do přestávky hlavičkující Hofmann, střelu Petržely pak Vorel vyrazil do tyče.

Slovácko pokračovalo v aktivním výkonu i v úvodu druhé části. V 52. minutě to potvrdil zvyšující brankou Sadílek, při jehož střele z hranice vápna snad jedinkrát v utkání zaváhal Vorel. Hosté navíc od 69. minuty hráli v přesilovce, protože po faulu na Jurečku a přezkoumání situace u monitoru udělil sudí Ginzel červenou kartu Horovi.

Jihočeši však v oslabení paradoxně ožili a prosadili se i gólově. Nejprve si v 72. minutě naskočil na centr po rohu střídající Valenta a snížil. Na konci 81. minuty se pak dostal do brejku Bassey a přesnou střelou k tyči srovnal.

Jan Kalabiška (uprostřed) ze Slovácka se raduje z gólu proti Českým Budějovicím.

Za necelé čtyři minuty pak nigerijský útočník dokonal po dalším úniku senzační obrat, když ho znovu nedokázal ubránit Hofmann. Bassey si polepšil už na osm gólů v ligové sezoně. Hostům mohl zachránit aspoň bod střídající Vecheta, ale jeho pokus hlavou chytil na brankové čáře Vorel.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 3:2 (0:1)
Branky: 81. a 84. Bassey, 72. Valenta - 19. Kalabiška, 52. Sadílek. Rozhodčí: Ginzel - Váňa, Novák - Petřík (video). ŽK. Valenta, Horejš (trenér) - Sadílek, Havlík, Daníček. ČK: 68. Hora (Č. Budějovice). Diváci: 857 (omezený počet).
Č. Budějovice: Vorel - Čolič (90.+5 Škoda), Králik, Sladký, Skovajsa - Čavoš (64. Valenta), Hora - Van Buren, Mihálik (64. Vais), Mršič (46. Tolno) - Bassey (90.+7 Javorek). Trenér: Horejš.
Slovácko: Nguyen - Reinberk (88. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Sadílek (88. Šašinka), Havlík - Petržela (75. Navrátil), Kohút (66. Daníček), Holzer (75. Tomič) - Jurečka. Trenér: Svědík.