Leverkusen - Augsburg 1:2Další rána pro Bayer. Schick s Hložkem stále čekají na první body

Fotbalisté Leverkusenu nastoupili v 2. kole německé ligy s oběma českými reprezentanty v základní sestavě, na domácím hřišti ale podlehli Augsburgu 1:2 a prohráli i třetí soutěžní utkání v sezoně. Adam Hložek nastoupil v bundeslize poprvé od začátku, odehrál 62 minut a podílel se na vyrovnávací brance. Druhý nejlepší střelec minulého ročníku Patrik Schick vyšel v zápase stejně jako v úvodním duelu gólově naprázdno.

Adam Hložek Leverkusenu k bodům nepomohl

Jiří Pavlenka nechyběl v brance při remíze 2:2 Werderu Brémy se Stuttgartem. Střídající Pavel Kadeřábek byl u obratu Hoffenheimu s Bochumí. Do zápasu, který domácí vyhráli 3:2, nastoupil v 51. minutě.

Augsburg se ujal vedení po krásné souhře na jeden dotek, kterou zakončil finský reprezentační útočník Jensen. Ve 43. minutě se Hložkova zblokovaná střela odrazila k Aránguizovi a chilský záložník ránou z voleje vyrovnal.

V 82. minutě vrátil hostujícímu týmu vedení střídající Hahn střelou zpoza vápna. Augsburg i přes závěrečný tlak domácích, kteří přestříleli soupeře 23:6, dokázal poprvé ve 23. vzájemném prvoligovém zápase Leverkusen porazit. Bayer tak zažívá neúspěšný vstup do sezony: třetí tým minulé ligové sezony prohrál v úvodním kole s Dortmundem a vypadl hned v 1. kole Německého poháru s třetiligovým Elversbergem.

Zájemců bylo dost. Rozhodlo, že v Leverkusenu můžu fotbalově růst, přiznává Adam HložekVideo: Sport.cz, FAČR

Timo Werner po dvou sezonách v Chelsea přestoupil v týdnu zpátky do Lipska, odkud do londýnského týmu odešel. Proti Kolínu nad Rýnem absolvoval obnovenou premiéru za saský tým a ve 36. minutě vstřelil první branku zápasu. Jeho dalekonosný pokus proklouzl brankáři mezi prsty. Po čtyřech minutách zápas vyrovnal Dietz.

Do druhého poločasu nastoupilo Lipsko pouze s deseti hráči, maďarský záložník Szoboszlai totiž v nastavení první půle obdržel za faul červenou kartu. Přesto šlo Lipsko zásluhou své ofenzivní hvězdy Nkunkua do vedení, ale Kolínu se povedlo opět vyrovnat, v 72. minutě si po rohu vlastní branku vstřelil obránce Gvardiol.

Král pomohl Schalke

Král nastoupil opět v základní sestavě Schalke a stejně jako vprvním kole střídal až v závěru. Jeho tým poslal do vedení po půlhodině Zalazar, v 72. minutě ale srovnal Hofmann a výsledek otočil Thuram. Nováček přesto na premiérový bod dosáhl, v nastavení zařídil remízu z pokutového kopu Bülter.

Marius Bulter se raduje z vyrovnávací branky.

Mezi tři tyče se postavil Pavlenka

Brémy se po roce představily na vlastním stadionu v nejvyšší německé soutěži a uhrály stejný výsledek jako před týdnem ve Wolfsburgu. Už ve čtvrté minutě měli domácí fanoušci důvod k radosti, Füllkrug otevřel po centru hlavou skóre. Ke konci druhého poločasu se odhodlal ke střele zpoza vápna japonský záložník Endo a jeho rána skončila za Pavlenkovými zády. Ve druhém dějství byl střelecky aktivnější Stuttgart a v 77. minutě se dostal brankou Silase do vedení, v šesté minutě nastavení zachránil Werderu remízu Burke.

V zápase Hoffenheimu s Bochumí padly hned čtyři branky v prvních 23 minutách. Hosté se dostali do vedení zásluhou dvou gólů Zollera, Hoffenheimu se však podařilo během devíti minut vyrovnat. V úplném závěru druhého poločasu domácí dokonali brankou Dabbura obrat.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Brémy - Stuttgart 2:2 (4. Füllkrug, 90.+6 Burke - 38. Endo, 77. Silas)
Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:1 (3. Serdar - 48. Kamada)
Hoffenheim - Bochum 3:2 (15. Baumgartner, 23. Kabak, 88. Dabbur - 10. a 13. Zoller)
Leverkusen - Augsburg 1:2 (43. Aránguiz - 15. Jensen, 82. Hahn)
Lipsko - Kolín nad Rýnem 2:2 (36. Werner, 56. Nkunku - 40. Dietz, 72. vlastní Gvardiol),
Schalke - Mönchengladbach 2:2 (29. Zalazar, 90.+5 Bülter z pen. - 72. Hofmann, 78. Thuram)