Článek
Brankář
Výrazných brankářských posil se v létě kluby příliš nedočkaly. U tradiční „velké trojky“ – Slavie, Sparty a Plzně – se očekává, že mezi tyče půjdou osvědčení muži: Jindřich Staněk, Peter Vindahl a Martin Jedlička.
Právě tahle trojice bude v sestavách Fantasy ligy pravděpodobně patřit k nejčastěji nasazovaným. Pokud ale chcete pár milionů ušetřit, nabízí se chytrá alternativa: Matouš Trmal z Teplic je stabilní jedničkou a měl by přinášet solidní bodový zisk. A pokud v Hradci zůstane Adam Zadražil, měl by být jasnou volbou číslo jedna téměř pro každého, kdo to s Fantasy ligou myslí vážně.
Obrana
Šetřit, nebo investovat do defenzivy? To je, oč tu běží. Jasnou a drahou volbou bude u mnoha manažerů Pavel Kadeřábek – po návratu z bundesligy by měl být jedním z pilířů obrany Sparty.
Slavia sice přišla o Malicka Dioufa, ale pořád má v kádru stálice Tomáše Holeše nebo Davida Douděru. V Plzni by mohl zaujmout nově příchozí Karel Spáčil – už v dresu Hradce prokázal, že body může sbírat jak za obrannou práci, tak za ofenzivní přínos v podobě asistencí.

Plzeňský obránce Karel Spáčil v souboji s hráčem Górniku Zabrze v přípravném duelu v Rakousku.
A co levnější možnosti? Tam je třeba hledat mimo pražská S a Plzeň. Olomouc přivedla z Piastu Gliwice zkušeného beka Tomáše Huka – s cenovkou pět milionů může být ideálním doplňkem sestavy. A pokud sázíte na ofenzivně laděné beky, Liberec nabízí zajímavé řešení v podobě Josefa Koželuha.
Začni hrát Fantasy, je to zdarma
1. Jdi na https://www.sport.cz/fantasy.
2. Přihlas se svým Seznam.cz účtem.
3. Na hlavní stránce klikni na „Vytvořit si vlastní tým“.
4. Tým si pojmenuj. (Uvidí tě tak ostatní hráči.)
5. Vyber klub, kterému fandíš. (Budeš se poměřovat i s ostatními fanoušky tvého oblíbeného klubu.)
6. Nakup hráče na „Hráčském trhu“. (Tým si vytvoříš nakoupením 15 hráčů – 2 brankářů, 5 obránců, 5 záložníků a 3 útočníků.)
7. Jakmile máš nakoupeno, vyber základní jedenáctku hráčů v „Můj tým“. Zbylé hráče nech na lavičce.
A máš hotovo!
---
Další návody, jak hrát a postavit nejlepší tým, najdeš na záložce Pravidla. Pro hodnotné tipy sleduj také Fantasy články a fotbalové glosy na Sport.cz.
Záloha
Do středové řady se logicky vyplatí dát prostor borcům, kteří operují na křídlech, případně pod hrotem. Poměrně snadnou, ač nákladnou volbou, by mohl být ostravský kapitán Ewerton, stejně tak jeho parťák Matěj Šín i plzeňský Pavel Šulc. Trochu pod radarem ale pluje třeba navrátilec Dominik Janošek, který si českou ligu kopne tentokráte v Olomouci. Skvělá kopací technika a očko pro finální přihrávku za nikterak zničující investici rozhodně stojí.
Nevelkým rizikem bude i pořízení poměrně levného Santiaga Enemeho. S čerstvou posilou Sparty počítá kouč Brian Priske mimo jiné i na pravé křídlo, respektive pravou desítku. Což znamená jediné. Blízkost k soupeřově brance a vyšší potenciál bodového zisku.
Útok
Jestli se někde nevyplatí šetřit, tak v sekci útočníků. Ale koho z plejády hvězd do mančaftu vybrat? Jako logická se jeví sázka na borce z mančaftů, které by se měly dle papírových předpokladů umístit v top trojce. Tedy Slavie, Sparty a Plzně.
Na první dobrou by se mohlo zdát logické vybrat ze sešívané skvadry hrotového útočníka, tedy Tomáše Chorého. Jenže obrovitý reprezentant prakticky celou přípravu řešil zdravotní trable a naskočil až do generálky proti Drážďanům (4:2). Ale jeho drobnější, mrštnější parťák Vasil Kušej? Ten je zárukou kanadských bodů. V minulé sezoně zapsal skvostnou bilanci 13+9 a trefil se i ve zmíněné generálce.
Sázkou na jistotu by mohl být sparťan Jan Kuchta, který prostě góly v české lize dávat umí. Konzistentně se od něj dá víceméně očekávat jedna branka každé dva zápasy, jeho hlavní konkurent Albion Rrahmani v přípravě i tréninkových nácvicích často nastupoval spíše z levé strany útočného trojzubce. Roztáhnout křídla by třeba mohl i plzeňský Prince Adu, o jehož dovednostech není radno pochybovat. Navíc za sebou má povedenou přípravu.
A jak to pro první kolo vidí redaktoři?
Tomáš Mach

Sestava 1. kolo - Tomáš Mach
Michal Nussbauer

Sestava 1. kolo - Michal Nussbauer