Zlín - Bohemians 1905 1:3Fotbalisté Bohemians 1905 poprvé uspěli venku

55. Dostál 0 : 2
68. Tkáč 1 : 2
79. Koubek 1 : 3

Zlín

Fotbalisté Bohemians 1905 v 7. ligovém kole zvítězili 3:1 ve Zlíně a poprvé v této sezoně nejvyšší soutěže vyhráli venku. Pražané vedli po gólech Ibrahima Keity a Martina Dostála 2:0, poté sice snížil tečovanou střelou David Tkáč, ale další střídající hráč Matěj Koubek v závěru přidal třetí branku hostů.

Fotbalisté Bohemians oslavují vstřelený gól.

První poločas patřil Bohemians 1905. Nebezpečně vystřelil už po 40 sekundách Květ a po chvíli Bartek z voleje pálil mimo. Do první velké šance se v sedmé minutě dostal Chramosta, ale brankář Rakovan včas vyběhl.

Ve 14. minutě už se skóre měnilo. Domácí obrana podcenila vysoký míč, ke kterému se dostal Keita a přehodil Rakovana. Po půlhodině hry mohli Bohemians vést 2:0, ale Květa zblízka tentokrát zlínský gólman vychytal. Těsně před přestávkou ještě Chramosta v dobré pozici přestřelil.

Druhý poločas začal dalekonosným pokusem domácího Čanturišviliho, ale brankář Le Giang si s míčem i přes problémy poradil. V 55. minutě přišel druhý gól Bohemians 1905. Keita předal míč Dostálovi a ten i s trochou štěstí překonal Rakovana.

V 68. minutě stálo štěstí i při domácích, kterým se podařilo snížit. Zpoza vápna vystřelil střídající Tkáč a jeho ránu mimo Le Giangův dosah tečoval jeden z hostujících obránců.

Střídání však vyšlo i Pražanům. V 79. minutě při spolupráci dvou nových hráčů na trávníku našel Necid rozběhnutého Koubka, který vrátil hostům dvoubrankové vedení. Útočník Bohemians 1905 se prosadil ve druhém kole po sobě.

Bohemians 1905 si po dvou remízách a jedné porážce připsali první vítězství venku v probíhající ligové sezoně a v neúplné tabulce jim se ziskem devíti bodů patří sedmá příčka. Zlín, který nedokázal Pražany doma v nejvyšší soutěži porazit poosmé za sebou, je osmý.

7. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:3 (0:1)
Branky: 68. Tkáč - 14. Keita, 55. Dostál, 79. Koubek. Rozhodčí: Hocek - Kotík, Lakomý - Ondráš (video). ŽK: Hrubý, Fillo, Poznar, Procházka - Hronek, Fulnek, Květ. Diváci: 2473.
Zlín: Rakovan - Fillo (86. Hrdlička), Cedidla, Simerský, Procházka - Dramé (77. Janetzký), Hlinka (59. Tkáč), Hrubý (86. Bobčík), Conde, Čanturišvili (77. Nečas) - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Bohemians 1905: Le Giang - Köstl, Krch, Vondra - Dostál, Květ (84. Jindřišek), Hronek (84. Novák), Ljovin, Bartek (22. Fulnek) - Chramosta (68. Necid), Keita (68. Koubek). Trenér: Klusáček.