Liberec - Slovácko 4:1Liberečtí fotbalisté porazili doma Slovácko a útočí na skupinu o titul

6. Kulenovič 1 : 0
23. Tupta 2 : 0
53. Purzitidis (vlastní) 2 : 1
56. Prebsl 3 : 1
85. Fukala 4 : 1

Fotbalisté Liberce v 27. kole první ligy porazili doma 4:1 Slovácko a ze sedmého místa ztrácejí pouze bod na šestou příčku dnešního soupeře, která znamená postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočechy poslali do vedení v první půli Luka Kulenovič a Lubomír Tupta. V 53. minutě hosté snížili po vlastní brance Mariose Purzitidise, domácím ale záhy vrátil náskok Filip Prebsl a pojistku přidal v závěru prvním gólem v nejvyšší soutěži Michal Fukala.

Autor prvního gólu Luka Kulenovič z Liberce v zápase proti Slovácku.

Slovan zvládl úvodní utkání pod novým majitelem Ondřejem Kaniou, který v úterý odkoupil většinový podíl v klubu od Ludvíka Karla. Liberec potvrdil domácí formu, na svém stadionu v posledních osmi ligových zápasech ztratil body za jedinou remízu. Slovácko nenavázalo na dvě poslední ligová vítězství na severu Čech a v osmém jarním kole utrpělo šestou porážku.

Liberec vstoupil do zápasu mnohem aktivněji a už v šesté minutě otevřel skóre. Pennerův centr z pravé strany prodloužil Mikula a Kulenovič hlavou poslal míč za záda Fryštáka, který dnes zastoupil chybějící brankářskou jedničku Heču. Chorvatský útočník navázal na dvě trefy z minulého týdne při výhře 3:1 v Plzni a sedmým gólem v ročníku potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.

Celek z Uherského Hradiště, který se musel obejít bez několika vykartovaných nebo zraněných hráčů obvyklé základní sestavy, postupně vyrovnal hru, přesto v 23. minutě inkasoval podruhé. Žambůrek ve středu pole vystihl Kalabiškovu rozehrávku, vyslal do úniku Višinského a ten předložil míč před prázdnou bránu skórujícímu Tuptovi. Slovenský reprezentant se dočkal pátého ligového gólu v sezoně po pěti měsících od posledního zásahu ve 13. kole právě proti Slovácku.

Domácí měli zápas od samého úvodu pod kontrolou a soupeře nepouštěli ani k náznakům gólových příležitostí. Až v 53. minutě hosté zničehonic udeřili, když si Purzitidis srazil do vlastní sítě Sinjavského střílený centr z pravé strany. Slovácku ale naděje dlouho nevydržela, o tři minuty později se Prebsl prodral přes tři obránce k zakončení a umístěnou střelou si připsal premiérový gól v ligové sezoně.

Úvodní zápas Slovanu pod novým majitelem i slunné počasí přilákaly do ochozů 3451 diváků. Čtvrtá nejvyšší návštěva sezony na stadionu U Nisy viděla poklidnou závěrečnou půlhodinu, hosté nebyli v ofenzivě nebezpeční. V 85. minutě navíc Fukala zpracoval ve vápně míč a pohotovým halfvolejem se trefil přesně pod břevno. Třiadvacetiletý obránce dal při 111. ligovém startu první gól.

Kouč Slovácka Martin Svědík tak svůj 200. ligový zápas v roli hlavního trenéra bodovým ziskem neoslavil. Slovan zvítězil o tři góly podruhé v ročníku, na podzim si rovněž doma poradil 3:0 s Plzní.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
Branky: 6. Kulenovič, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala - 53. vlastní Purzitidis. Rozhodčí: Petřík - Pečenka, Kotalík - Klíma (video). ŽK: Varfolomejev - Kalabiška. Diváci: 3451.
Liberec: Vliegen - Mikula, Chaluš, Purzitidis - Penner (68. Fukala), Žambůrek (83. Varfolomejev), Prebsl, Preisler - Višinský (77. Doumbia), Tupta (83. Kok) - Kulenovič (77. Horský). Trenér: Kozel.
Slovácko: Fryšták - Reinberk (83. Bartoš), Hofmann (46. Mihálik), Kalabiška (73. Břečka), Blahút - Sinjavskij, Kohút (77. Holásek), Havlík, Juroška (77. Holzer) - Vecheta, Kvasina. Trenér: Svědík.