Hlavní obsah

Fotbalové České Budějovice získaly slovenského brankáře Šípoše

30. 6. 2021 12:09

Posilou fotbalistů Českých Budějovic se stal slovenský brankář Dávid Šípoš. Dvaadvacetiletý gólman přichází do jihočeského celku z Nitry a rozšíří sestavu gólmanů po odchodu zkušeného Jaroslava Drobného. O přestupu informovaly oficiální stránky klubu, délku smlouvy nespecifikovaly.

Foto: Dynamo České Budějovice

Novou posilou fotbalistů Českých Budějovic se stal slovenský brankář Dávid Šípoš.Foto: Dynamo České Budějovice

Článek

"Naskytla se příležitost získat kvalitního brankáře. Po odchodu Jardy Drobného jsme na tomto postu potřebovali posílit. Je to bývalý reprezentant do 21 let, o kterého byl zájem z české ligy i z dalších klubů a jsme rádi, že je v Budějovicích. Zareagovali jsme rychle a věříme, že je to trefa," uvedl sportovní manažer Martin Vozábal.

Dynamo zahájilo přípravu s gólmany Vojtěchem Vorlem, Danielem Kerlem a Matějem Lukschem, který v minulé sezoně hostoval v Liptovském Mikuláši. Luksch však nyní projevil zájem v Budějovicích skončit a hrát po postupu Liptovského Mikuláše první slovenskou ligu. Na základě toho Jihočeši přivedli právě Šípoše, jenž byl poslední dvě sezony v Nitře brankářskou jedničkou a nastoupil k 61 ligovým zápasům.

Foto: Petr Horník, Právo

Slávista Jan Kuchta a brankář Jihočechů Vojtěch Vorel.Foto: Petr Horník, Právo

"Je pro nás hodně důležité, že máme vlastního kmenového hráče. Pro Davida je v Dynamu příležitost k osobnímu i kariérnímu růstu. Sportovní manažer Martin Vozábal pracoval na jeho příchodu velmi usilovně a jsme moc rádi, že to takto dopadlo," řekl majitel klubu Vladimír Koubek.

Reklama