Brno - Olomouc 1:2Hanáci zakončili turnaj výhrou, Tipsport ligu ovládla Mladá Boleslav

Fotbalisté Sigmy Olomouc za sebou mají vítězné zakončení přípravného období. V generálce na jaro zdolali Zbrojovku Brno po brankách Mojmíra Chytila a Pavla Zifčáka 2:1. Jednalo se o závěrečné utkání zimní Tipsport ligy. Celkovým vítězem turnaje je Mladá Boleslav.

Mojmír Chytil ze Sigmy Olomouc.

Fotbalisté Mladé Boleslavi ovládli 25. ročník zimní Tipsport ligy. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma v přípravném turnaji jako jediní z 20 účastníků vyhráli všechny tři zápasy. Středočechy z čela celkového pořadí mohlo sesadit už pouze druholigové Brno, Zbrojovka ale ve středu podlehla Trenčínu 1:3 a šanci na prvenství ztratila.

Mladoboleslavští v domácí skupině B porazili Teplice 4:1 i druholigové soupeře Táborsko (7:0) a Varnsdorf (3:1). Jako vítězové turnaje dostanou prémii 200 tisíc korun. Program zimní Tipsport ligy, které se letos zúčastnilo osm z 16 týmů nejvyšší soutěže, završilo sobotní utkání Olomouce s Brnem.

Sigma se na ligové jaro úspěšně naladila a turnaj uzavřela triumfem 2:1. V úvodní půli si vytvořila náskok díky Chytilově proměněné penaltě a Zifčákově brance. Krátce po změně stran druhý olomoucký pokutový kop neproměnil Daněk. Za domácí Zbrojovku v závěru snížil Štepanovský. Hanáci, kteří jsou v ligové tabulce desátí, vyhráli pět z šesti přípravných utkání. Za týden Olomoučtí nastoupí v Jablonci nad Nisou.

„Zápas dvou rozdílných poločasů. První byl z naší strany kompaktnější. Náš výkon byl aktivnější a agresivnější. Po změně stran jsme neproměnili penaltu, měli jsme tam další dvě, tři slibné šance. Brno bylo ve druhém poločase více nebezpečné než v prvním. My jsme ztratili větší kvalitu," hodnotí na klubovém webu trenér Václav Jílek.

„S příchodem kreativnějších hráčů jsme nebyli tolik kompaktní v obranné fázi. Začali jsme být nepoctiví. Soupeř toho využil, snížil, a nakonec zdramatizoval utkání, které mělo být dle mého rozhodnuto mnohem dříve," dodává.