Hradec Králové–Pardubice 2:0Fotbalisté Hradce porazili doma v derby Pardubice a po pěti kolech zvítězili

Fotbalisté Hradce Králové porazili doma ve 24. kole první ligy východočeského rivala Pardubice 2:0. Derby rozhodli po změně stran brankami bývalý hráč soupeře Filip Čihák a Daniel Vašulín. „Votroci“ i ve druhém utkání pod novým trenérem Davidem Horejšem bodovali a ani v pátém zápase jarní části nenašli přemožitele, vyhráli však poprvé po pěti kolech. V neúplné tabulce se posunuli na 11. místo. Pardubice v lize počtvrté za sebou nezvítězily a zůstaly třinácté.

Hradecký Filip Čihák se raduje z gólu proti Pardubicím.

Východočeské ligové derby se poprvé odehrálo v Hradci, předtím „votroci“ kvůli výstavbě nového stadionu působili v azylu v Mladé Boleslavi. V prvním poločase více hrozili domácí, vyloženou příležitost si ale nevypracovali. Šašinka už po necelých 15 sekundách hry vypálil zpoza vápna těsně nad a ve 20. minutě Vašulín po rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Ve 23. minutě chtěl Šašinka přihrávkou pod sebe najít ve vápně Vašulína, před nímž ale míč na poslední chvíli odkopl Ortiz. O čtvrthodinu později domácí stoper Klíma při Patrákově snaze o kličku zahrál v pokutovém území rukou, hlavní sudí Rouček ale penaltu nenařídil a do hry nezasáhl ani videorozhodčí.

Daniel Vašulín vstřelil druhý gól Hradce Králové v derby s Pardubicemi.

V 57. minutě se Hradec se ujal vedení. Kapitán Krejčí nacentroval do vápna, Čihák hlavou překonal Kinského a rozradostnil většinu z 8519 diváků. Bývalý pardubický hráč vstřelil druhý gól v ligové sezoně, oba dal v jarní části.

Ihned po rozehrání Pilař přízemní ranou protáhl hostujícího gólmana. Po více než hodině hry se Hradci krátce po sobě „vykartovali“ pro příští ligové utkání na hřišti lídra tabulky a obhájce titulu Sparty Pudhorocký s Pilařem.

V 73. minutě domácí přidali pojistku. Střídající Tischler nechal na půlicí čáře balon za sebou, Dancák nahrál Vašulínovi a ten navzdory podklouznutí v šestnáctce úspěšně zakončil. Čtvrtým gólem v ročníku nejvyšší soutěže se dotáhl na nejlepšího týmového střelce Horáka. V závěru utkání pardubický „kotel“ založil ve svém sektoru oheň a zasáhnout museli hasiči. V nastavení se hostujícímu obránci Chlumeckému po závaru v pokutovém území nepovedlo ani nadvakrát snížit.

Hradec porazil v lize Pardubice po čtyřech zápasech a doma v nejvyšší soutěži zvítězil po pěti duelech. V ligové sezoně získal před vlastními fanoušky 19 z celkových 27 bodů. Pardubice venku podruhé za sebou prohrály.

24. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - FK Pardubice 2:0 (0:0)
Branky: 57. Čihák, 73. Vašulín. Rozhodčí: Rouček - Hájek, Dresler - Klíma (video). ŽK: Pudhorocký, Pilař, Čmelík, Harazim, Koubek - Ortiz, Patrák, Hlavatý, Icha. Diváci: 8519.
Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Spáčil - Čmelík (82. Harazim), Dancák, Pudhorocký, Krejčí - Šašinka (62. Koubek), Pilař (90. Čech) - Vašulín (90. Hais). Trenér: Horejš.
Pardubice: Kinský - Icha, Solil, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (46. Darmovzal), Vacek (62. Tischler), Hlavatý - Daněk (70. Krobot) - Zlatohlávek (46. Černý), Patrák (80. Sychra). Trenér: Kováč.