Hübschman rekordmanem! V 41 letech a sedmi měsících se stal nejstarším střelcem v samostatné lize

V polovině února mu LFA ještě rekord nejstaršího střelce v lize vzala, teď se Tomáš Hübschman dočkal. Kapitán Jablonce vyrovnal se Slováckem krátce po přestávce na 1:1 a stal se nejstarším autorem gólu v české nejvyšší soutěži.

Střelec Tomáš Hübschman z Jablonce se raduje z vyrovnávacího gólu.

Dosud prvenství držel Pavel Zavadil, který skóroval ve věku 41 let a 3 měsíce. Bývalý reprezentant ho trumfnul o čtyři měsíce.

Jak historická branka padla? Ve 47. minutě se dostal k odraženému míči a pravačkou zpoza vápna napálil míč přesně k protilehlé tyči. Hostující gólman Filip Nguyen na míč nedosáhl. Přestože patří ke svátečním střelcům a v tu chvíli sázkové kanceláře měly kurz na jeho gól ve výši 1:21, gól ani příliš neslavil. Zkušený hráč mohl skórovat již v prvním poločase. Jeho trefu z 11. minuty zpoza vápna však zastavilo břevno.

Hübschman se stal nejstarším střelcem ligy již letos v únoru, kdy skóroval na hřišti Ostravy, jenže LFA později gól označila za vlastní. Dočkal se o dva měsíce později.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200