Jablonec - Č. Budějovice 5:2Jablonec rozstřílel Budějovice. Pět gólů dal po třech letech

92. Drchal 5 : 2

Jablonečtí fotbalisté zvítězili ve 21. ligovém kole nad Českými Budějovicemi 5:2 a posunuli se na 11. místo neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení už v osmé minutě Vachtang Čanturišvili. O 10 minut později vyrovnal Patrik Hellebrand, ale po změně stran přidali góly Jakub Martinec, Nemanja Tekijaški a Václav Drchal, druhý gól hostů dal Jan Suchan.

Radost hráčů Jablonce z úvodního gólu.

Dynamo zůstalo poslední a na soupeřových hřištích má s pouhými dvěma body nejhorší bilanci ze všech účastníků nejvyšší soutěže. Jablonec po třech kolech vyhrál a vstřelil pět branek poprvé od ledna 2021, kdy zvítězil 5:0 v Teplicích.

Na Střelnici se utkaly týmy, které v minulém kole daly po třech gólech a střelecká chuť hlavně domácím vydržela. Trenér Jihočechů Lerch poslal na hřiště úspěšnou základní jedenáctku ze zápasu s Baníkem. Do jablonecké sestavy se po odpykání trestu vrátil kolumbijský stoper Hurtado, jenž nahradil Štěpánka.

Domácí už během úvodní desetiminutovky stihli čtyři střely a jedna z nich skončila v síti. Pleštilovu hlavičku brankář Šípoš jen vyrazil před sebe a Čanturišvili neměl s dorážkou zblízka moc práce. Gruzínský záložník vstřelil první jablonecký gól stejně jako před týdnem v Edenu proti Slavii při prohře 3:4.

Matouš Nikl z Českých Budějovic v duelus Jabloncem.

Po 10 minutách rozehrál Suchan rohový kop a Hellebrand umístěnou střelou ke vzdálenější tyči dal svou první ligovou branku v této sezoně. Útoky se pak střídaly na obou stranách. Blíž k druhému gólu byli svěřenci domácího trenéra Látala, když Martincovi ve skluzu po Chramostově střílené přihrávce chyběl k míči před odkrytou brankou jen malý kousek.

Hned po změně stran domácí zaskočili soupeře nakrátko rozehraným rohovým kopem, Martinec byl tentokrát u míče včas a hrudí ho dopravil do sítě. Také on si tak zopakoval svůj gólový zápis z utkání se Slavií.

V 58. minutě přidal třetí gól hlavou srbský obránce Tekijaški, jemuž soupeřovi zadáci dopřáli hodně prostoru. V ligové sezoně se trefil podruhé. Dvoubrankový náskok domácí ukolébal a Suchan v šestnáctce nikým neatakován zápas alespoň na chvíli zdramatizoval. V nejvyšší soutěži se zapsal mezi střelce poprvé od května 2017.

Jenže slovenský záložník Nebyla si ke dvěma asistencím připsal premiérový gól v české lize. Druhý zápas po zimním příchodu na hostování z chorvatské ligy se mu opravdu vydařil. A střídající Drchal už za minutu svého pobytu na trávníku v nastavení výraznou výhru zpečetil. V sezoně nejvyšší soutěže skóroval podruhé.

Jablonec prohrál jediný z posledních 13 domácích ligových zápasů s Českými Budějovicemi. Jihočeši venku v lize nevyhráli 21 utkání po sobě.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 5:2 (1:1)
Branky: 8. Čanturišvili, 47. Martinec, 58. Tekijaški, 72. Nebyla, 90.+1 Drchal - 18. Hellebrand, 63. Suchan. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Dohnálek - Zelinka (video). ŽK: Houska, Látal (trenér, oba Jablonec). Diváci: 1443.
Jablonec: Hanuš - Černák (90. Drchal), Hurtado, Tekijaški, Polidar - Kratochvíl, Nebyla - Pleštil (73. Kanakimana) , Martinec (82. Štěpánek), Čanturišvili - Chramosta (73. Houska). Trenér: Látal.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (79. Tranziska), Hellebrand - Šigut (73. Osmančík), Alli (73. Polanský) - Ondrášek. Trenér: Lerch.