Článek
Souboj dvou celků, které vstoupily do sezony velmi slušně. Hradec Králové v prvním kole šokoval mistrovskou Slavii, remízou 2:2 utnul její 21zápasovou sérii vítězství před vlastními fanoušky. Hlavně vyrovnávací branka střídajícího Jakuba Hodka se bude pravidelně umisťovat v hitparádách nejkrásnějších gólů sezony. Karviná si pak na úvod sezony poradila s Duklou, triumfem v poměru 2:0 jasně dokázala, že se s ní musí počítat i v nové sezoně. O vítěznou branku se postaral šikovný Gambijec Ebrima Singhateh.
Vítězstvím zahájila nový ročník také Olomouc, úřadující vítěz poháru měl na hřišti Slovácka spoustu práce, ale díky pozdní brance Daniela Vašulína si odvezl nejtěsnější možnou výhru. Střelec, jenž se stěhoval na Hanou po nepříliš vydařeném angažmá v Plzni, by měl být klíčovou figurou i v souboji s Duklou. Obměněný mančaft pod vedením Davida Holoubka nevkročil do sezony ideálně, v Karviné prohrál 0:2. Je znát, že u mančaftu z Julisky si (logicky) ještě musí dost věcí sednout.

Sestřih zápasu Slovácko - OlomoucVideo: LFA
Smolný týden za sebou musí nechat fotbalisté Plzně. Obhájci stříbra si sice v prvním ligovém kole vyšlápli na Pardubice (5:1), v úterý ale nezvládli úvodní duel 2. předkola Ligy mistrů proti švýcarskému Servette. Prohra 0:1 sice neodpovídala rozdělení sil na trávníku, na to se historie ale ptát nebude. V odvetě, která je na programu ve středu, musí Viktoria zabrat. Stejně jako proti Jablonci. Ten minulý týden v sobotu pokazil obnovenou premiéru kouče Briana Priskeho na lavičce Sparty a uhrál remízu 1:1. Podaří se mu obrat i další silné mužstvo?

Pavel Šulc z Viktorie Plzeň během utkání 2. předkola Ligy mistrů proti Servette
Obě města dělí autem jen asi 25 kilometrů, souboj Zlína se Slováckem, které sídlí v Uherském Hradišti, se tak v poklidu dá označit za regionální derby. Nováček ligy ze Zlína předvedl v prvním kole parádní obrat v Teplicích, výhru 3:1 řídil Nigerijec Stanley Kanu. Slovácko v souboji s Olomoucí herně nepropadlo, ale nedokázalo skórovat a prohrálo 0:1.
Další derby bude na programu v hlavním městě. Ďolíček, sídlo pražských Bohemians, bude hostit to vršovické. Klokani na úvod sezony překvapili Baník, triumf 1:0 byl vzhledem k množství šancí, jimiž pohrdli, pro ostravské vyzyvatele ještě milosrdný. Slavia naopak potřebuje zabrat, neboť v prvním ligovém kole nové sezony překvapivě ztratila body domácí remízou 2:2 s Hradcem Králové.

Sestřih zápasu Slavia - HradecVideo: LFA
Tři utkání jsou na programu v neděli. V 15:00 se utká Liberec s Pardubicemi, pak už přijdou na řadu mače pohárových zástupců, kteří ve čtvrtek hráli předkola. Od 17:00 startuje duel Ostrava - Teplice, ve 20:00 hraje Sparta s Mladou Boleslaví.
2. kolo fotbalové ligy |
---|
Sobota |
Hradec Králové - Karviná 1:1 v 2. poločase |
Branky: 39. Vlkanova - 34. Gning |
Olomouc - Dukla 0:0 v 2. poločase |
Plzeň - Jablonec 1:0 v 2 . poločase |
Branka: 45.+8. Vydra |
Zlín - Slovácko 1:1 v 2. poločase |
Branky : 7. Cupák - 32. Kalabiška |
20:00 Bohemians - Slavia |
Neděle |
15:00 Liberec - Pardubice |
17:00 Ostrava - Teplice |
20:00 Sparta - Mladá Boleslav |