Karviná - Slovácko 1:3Karviná vedení neudržela a podlehla Slovácku

30. Krčík 1 : 0
37. Sinjavskij 1 : 1
58. Hofmann 1 : 2
63. Havlík (penalta) 1 : 3

Fotbalisté Slovácka otočili vývoj zápasu 23. kola první ligy, vyhráli v Karviné 3:1 a po sérii tří proher poprvé v jarní části bodovali. Domácí šli do vedení po půlhodině hry brankou Dávida Krčíka, ve 37. minutě vyrovnal Vlasij Sinjavskij. Po přestávce hosté využili přesilovku po vyloučení Emmanuela Ayosiho z konce úvodního poločasu a brankami Stanislava Hofmanna a Marka Havlíka si zajistili výhru. Tým z Uherského Hradiště si upevnil čtvrtou příčku v tabulce. Slezané nezvítězili v nejvyšší soutěži podesáté za sebou a zůstali poslední.

Gól Slovácka v utkání proti Karviné

Na obou týmech bylo od začátku patrné, že by chtěly zlomit nepříznivou jarní bilanci, a proto se pustily do útočení. V osmé minutě vypálil Iván do gólmana, na druhé straně Fleišman zachránil situaci před nabíhajícím Reinberkem, který by mohl doklepávat do prázdné branky.

Ani jedno mužstvo si nevytvořilo výraznější převahu, ale využívalo každou možnost k rychlým přechodům do útoku. Střelu domácího Ivána zblokovala slovácká obrana, podobně jako hlavičku Sinjavského ta karvinská.

Hráči Karviné se radují z gólu

Skóre se změnilo po půlhodině hry. Dlouhý centr z pravé strany hostující obrana vůbec neuhlídala, míč se po několika hlavičkách dostal ke Krčíkovi, který se v druhém ligovém zápase po sobě zapsal do listiny střelců.

Hosté vyrovnali z přímočaré akce, míč zatáhl po pravé straně Reinberk a přízemním centrem našel na hranici šestnáctky zakončujícího Sinjavského. Bývalý hráč Karviné vstřelil k tyči první gól v sezoně nejvyšší soutěže.

Na konci první půle oslabil Karvinou druhým faulem za žlutou kartu nigerijský záložník Ayaosi. Navzdory tomu ale mohl skórovat Moses, jenže vypálil vedle.

Výhoda jednoho hráče se začala na hře Slovácka projevovat hned po přestávce. Těsně vedle hlavičkoval Kohút, zblízka zahodil velkou šanci Havlík.

Do vedení šli hosté po necelé hodině hry. Na centr Doskiho si nejvýš vyskočil stoper Hofmann a na jeho hlavičku k tyči byl Holec krátký. V ligovém ročníku se prosadil podruhé.

Další pohroma pro oslabené domácí přišla o několik minut později. Havlíkův trestný kop trefil v šestnáctce ruku Krčíka a hlavní sudí Radina po intervenci videorozhodčícho Černého nařídil pokutový kop, který proměnil Havlík. Ten skóroval na jaře poprvé a jedenáctým gólem v ligové sezoně se dotáhl na lídra střelecké tabulky Šulce z Plzně.

Čtvrtý gól měl na kopačce veterán Petržela, ale přestřelil. Hosté si vývoj závěru pohlídali a v nejvyšší soutěži bodovali s Karvinou podesáté po sobě, přičemž podeváté zvítězili. Slezané prohráli doma v lize pošesté za sebou a počtvrté v řadě tam inkasovali tři branky.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)
Branky: 30. Krčík – 37. Sinjavskij, 57. Hofmann, 65. Havlík z pen. Rozhodčí: Radina – Dobrovolný, Pfeifer – Černý (video). ŽK: Ayaosi, Iván, Holec, Ezeh – Kohút, Trávník, Kim Sung-pin. ČK: 42. Ayaosi. Diváci: 1820.
Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Moses (79. Ezeh), Žák (46. Traoré) – Iván (58. Raspopovič), Ayaosi, Regáli (46. Memič) – Akinyemi (71. Doležal). Trenér: Jarábek.
Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Kalabiška, Doski – Trávník (90. Břečka), Havlík – Petržela (83. Blahút), Kohút (66. Kim Sung-pin), Sinjavskij (83. Mihálik) – Vecheta (66. Kvasina). Trenér: Svědík.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.