Teplice - Bohemians 1905 1:1Klokany obral o výhru teplický Kodad

65. Pulkrab 0 : 1
82. Kodad 1 : 1

Vypadalo, že hlavička útočníka Bohemians 1905 Pulkraba z druhého poločasu nedělní duel 24. kola fotbalové ligy v Teplicích rozhodne. Klokani však těsný náskok neudrželi, v závěru vyrovnal domácí Kodad (1:1). Pražanům patří jedenácté místo, Severočeši zůstávají čtrnáctí.

Zleva Vladislav Ljovin z Bohemians a Tomáš Kučera z Teplic.

Na teplickém oraništi se sice oba týmy snažily kombinovat, s přibývajícím časem jim to ale náročný terén komplikoval víc a víc. Úvodních třicet minut se zápas odehrával v drtivé většině mezi šestnáctkami.

Domácí, kterým chyběl zraněný nejlepší střelec Mareš, vyprodukovali střelu Kodada z 18 metrů, kterou Bačkovský bez námahy ztlumil. Klokani zahrozili akcí Hronka, po jehož centru pálil na zadní tyči pohotově z jedné Bartek. Branku však netrefil.

Velké šance přišly až před přestávkou. Dvakrát v rychlém sledu se mohli radovat Severočeši. Nejprve se proti Gabrielově hlavičce blýskl skvělým zákrokem Bačkovský, brankář Pražanů se vzápětí vyznamenal i proti ráně Kodada. Obrovskou příležitost spálili také zelenobílí. Hronek měl na prostoru penalty luxusní čas, ale trestuhodně přestřelil.

Teplice spasila branka v závěru

Brankáři Bačkovský a domácí Čtvrtečka, oba kmenoví hráči Sparty, se po změně stran dlouho nudili. K míči se dostali jen díky malým domů. Teplický gólman nemusel zasahovat dokonce ani při šanci střídajícího Pulkraba, který zbrkle pálil nad.

Zleva Jakub Řezníček z Teplic a Daniel Köstl z Bohemians.

Hostující útočník se ale všechno brzy vynahradil. Na zadní tyči si vyskočil na centr z rohového kopu a hlavou nedal Čtvrtečkovi šanci - 0:1. Kontrovat mohl Žitný, který na malém vápně vybojoval míč na Dostálovi.

Na rozbahněném terénu však podklouzl, míč doskákal do zámezí. Tepličtí se ale přece jen dočkali vyrovnání díky preciznímu centru Vukadinoviče a následné hlavičce Kodada.

24. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 82. Kodad - 65. Pulkrab. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Caletka - Petřík (video). ŽK: Pulkrab (Bohemians). Bez diváků
Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek (68. Hyčka), Gabriel, Kňapík, Droehnle - Kodad, Jukl, T. Kučera (80. Trubač), Moulis - Žitný (81. Vukadinovič) - Řezníček (68. Macej). Trenér: R. Kučera.
Bohemians: Bačkovský - Dostál, Köstl, Bederka, Bartek - Hronek (89. Kosek), Ljovin, Květ (90. Keita), Schumacher (60. Vaníček) - Necid (46. Pulkrab), Puškáč (81. Jindřišek). Trenér: Klusáček.