Hlavní obsah

Liberec získal ze Slavie čtyřnásobného mistra ligy

18. 7. 2022 20:51

Pro fotbalový Liberec to může být velký trumf pro prvoligové souboje. Pod Ještěd přichází nizozemský útočník Mick van Buren ze Slavie. Čtyřnásobný mistr ligy už se k týmu připojil na soustředění v rakouském Aigenu. Dohodu potvrdily oba kluby.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Mick van Buren ještě v dresu Českých Budějovic a Jean-David Beauguel z Viktorie Plzeň.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"O Micka van Burena jsme měli zájem již delší dobu. Jednání ale byla velmi složitá a jeho příchod k nám se stále oddaloval. Teď jsme dospěli ke zdárnému konci a Mick se již zapojil do našeho odpoledního tréninku," řekl klubovému webu liberecký sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Devětadvacetiletý Nizozemec přišel do české ligy v roce 2016, kdy ho Slavia koupila z dánského Esbjergu. S vršovickým týmem získal mistrovské tituly v letech 2017, 2019, 2020 a 2021, uplynulou sezonu ale strávil na hostování v Českých Budějovicích. V české nejvyšší soutěži odehrál 93 zápasů a dal 14 branek.

"Jsem rád, že tu můžu být. Znám tady spoustu hráčů, což je pro mě dobře. Máme mladý a motivovaný tým, díky tomu můžeme být úspěšní," uvedl Van Buren po přesunu do Slovanu.

Mezi Slavií a Libercem jde o třetí hostování v tomto přestupním období. Do Edenu zamířil záložník Pobřeží slonoviny Christ Tiéhi, pod Ještědem bude naopak působit ukrajinský stoper Maksym Talovjerov.

Reklama

Související témata: