Matějovský, Koscelník a Nový měli dostat červenou kartu

Mladoboleslavský fotbalista Marek Matějovský, liberecký Martin Koscelník a Martin Nový z Příbrami podle Komise rozhodčích FAČR měli být v minulém týdnu vyloučeni za surovou hru. Všichni tri hráči dostali v prvoligových zápasech chybně jen žlutou kartu.

Rozhodčí Alex Denev uděluje Marku Matějovskému žlutou kartu

Matějovský v šesté minutě brutálně fauloval olomouckého Davida Housku, kterému způsobil hlubokou tržnou ránu na holeni a zranění na dva až tři týdny. Hlavní sudí Alex Denev zákrok ohodnotil žlutou kartu a svůj verdikt nezměnil ani po kontrole na videu, kterou mu doporučil VAR Pavel Franěk. S devětatřicetiletým boleslavským kapitánem zahájila řízení disciplinární komise.

V úterní dohrávce 17. kola (1:1) zaváhal Denev i ve 31. minutě, kdy navzdory přezkoumání situace nenařídil penaltu pro Boleslav za to, že hostující Martin Sladký v šestnáctce udeřil do obličeje Tomáše Malínského. Oba pokutové kopy ve prospěch Olomouce v 17. a 81. minutě naopak byly vyhodnoceny správně.

Koscelník ve 29. minutě zápas s Plzní šlápnul na kotník domácímu Davidu Limberskému a rozhodčí Miroslav Zelinka mu dal jen žlutou kartu. Pozdější červená karta pro plzeňského Filipa Kašu za faul na libereckého Michala Sadílka byla podle komise v pořádku.

Dostupné záběry nepomohly

Při vítězné brance libereckého Imada Rondiče z 51. minuty pomezní sudí nesignalizoval ofsajd a VAR jeho rozhodnutí potvrdil, protože podle dostupných záběrů nemohl určit, zda bosenský střelec byl v postavení mimo hru, nebo ne. Slovan oslabenou Plzeň v sobotním zápase 18. kola porazil 2:0.

Nový měl být vyloučen v 76. minutě za šlápnutí na nohu slávisty Lukáše Provoda, ale od arbitra Karla Hrubeše dostal také pouze žlutou kartu. Krátce poté hosté zahrávali penaltu v souladu s pravidly, protože podle komise rozhodčích Denis Laňka v pokutovém území podrazil Abdallaha Simu. Lídři tabulky a obhájci titulu v Příbrami remizovali 3:3.

V dalším nedělním utkání 18. kola mezi Olomoucí a Spartou (2:3) všechny tři penalty Pavel Franěk odpískal v souladu s pravidly a protokolem VAR.