Ml. Boleslav - Zlín 1:0Mazák Škoda rozhodl 100. gólem v české lize

25. Škoda 1 : 0

20. 11. 2021 16:54

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 15. kole první ligy Zlín 1:0. O triumfu domácích rozhodl v 25. minutě svým 100. gólem v české nejvyšší soutěži Milan Škoda. Středočeši vyhráli doma třetí ligový duel za sebou a posunuli se na sedmé místo neúplné tabulky. Ševci nebodovali po třech kolech a klesli na 12. pozici.

Zleva Jakub Janetzký ze Zlína a Ondřej Karafiát z Boleslavi.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Mladá Boleslav začala aktivně. Na přelomu šesté a sedmé minuty zlínský brankář Rakovan vychytal Ewertona a následnou Škodovu střelu z otočky z malého vápna zblokovala hostující obrana na roh. V 15. minutě si na druhé straně Šeda, který nastoupil do 150. ligového utkání, poradil s Tkáčovou ranou.

O deset minut později se domácí ujali vedení, když si Škoda naběhl na Preislerův centr z rohového kopu a hlavou nedal Rakovanovi šanci. Bývalý hráč Bohemians 1905 či Slavie dal šestý gól v ligové sezoně. Zlín inkasoval po třech kolech.

Hosté se snažili odpovědět, jenže Tkáčovu střelu z šestnáctky mladoboleslavská defenziva zblokovala. V závěru úvodního dějství se Středočeši tlačili za navýšením náskoku, Douděra však 100. start v lize kvůli ofsajdu gólem neoslavil.

V úvodu druhého dějství domácí nevyužili brejk a Ewerton o chvíli později zamířil z hranice vápna mimo tři tyče. Neproměněné příležitosti domácí málem mrzely, jelikož zlínský útočník Poznar překonal Šedu, kvůli ofsajdu však branka neplatila. Zlínský kapitán po téměř hodině hry napřáhl zpoza šestnáctky a Šeda konečky prstů vytáhl míč na roh.

V 71. minutě střelu střídajícího Ladry zastavil hostující stoper Procházka. V závěru Rakovan vytáhl mimo branku odražený míč a střídající Lukáš Mašek zasáhl z úhlu tyč.

Mladá Boleslav zdolala v lize Ševce po třech zápasech. Svěřenci trenéra Jarolíma získali doma v sezoně nejvyšší soutěže 16 z celkových 20 bodů. Zlín venku nevyhrál čtvrtý ligový duel po sobě.

Fotbalová liga - 15. kolo:
FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 25. Škoda. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Mikeska - Machálek (video). ŽK: Smrž, Matějovský, Douděra - Čanturišvili. Diváci: 2022.
Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Smrž - Skalák (63. Ladra), Hlavatý (63. L. Mašek), Ewerton (78. Jurásek) - Škoda (84. Fila). Trenér: Jarolím.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (81. Nečas) - Tkáč (81. Hrdlička), Conde, Čanturišvili (70. Fantiš) - Dramé (86. Simerský), Poznar, Janetzký (70. Hlinka). Trenér: Kalivoda.

Souhrn z výsledků:
28.11.2021 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec Sparta - Liberec 2 : 1
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
28.11.2021 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice Slavia - Teplice 3 : 0
20211128T15 : 00:00+0000
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
28.11.2021 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Jablonec - Ml. Boleslav 0 : 1
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
28.11.2021 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná Hradec - Karviná 1 : 0
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
27.11.2021 základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Bohemians 1905
27.11.2021 základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
27.11.2021 základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
27.11.2021 základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 18 : 00 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit
Teplice vs. Zlín
Teplice
Zlín
4.12. 18 : 00 základní část - 17. kolo Olomouc SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha Slavia TV Tipsport Olomouc - Slavia Vsadit
20211204T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Slavia
Olomouc
Slavia
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec Jablonec TV Tipsport Bohemians 1905 - Jablonec Vsadit
20211205T15 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Jablonec
Jablonec
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - FK Pardubice Pardubice TV Tipsport Ml. Boleslav - Pardubice Vsadit
Ml. Boleslav vs. Pardubice
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Ostrava FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice Budějovice TV Tipsport Ostrava - Budějovice Vsadit