Hlavní obsah

Morales: Trénovat český tým bylo výzvou

Karel FeltPrávo
5. 8. 2008 7:53

Fotbalisté Brna v nedělním ligovém duelu na trávníku Příbrami jen se štěstím naplnili roli favorita a odvezli si první tři body v nové sezóně. "Zaplatili jsme nováčkovskou daň, v úvod zápasu jsme byli hodně nervózní a později se to projevilo i v zakončení. Ale s nasazením a výkonem hráčů jsem spokojený," říká v rozhovoru pro Právo příbramský kouč Massimo Morales.

Článek

Jste hodně zklamán z porážky s Brnem, které jste ve druhém poločase přehrávali?

Z výsledku jsem zklamaný, protože jsme opravdu byli lepší a měli jsme několik šancí. My jsme ale zaplatili nováčkovskou daň, v úvod zápasu jsme byli hodně nervózní a později se to projevilo i v zakončení. Ale s nasazením a výkonem hráčů jsem spokojený. Máme mladé mužstvo a proti nám stál jeden z favoritů soutěže.

Co můžete udělat pro zlepšení koncovky?

Trénovat a zdokonalovat se. Získávat jistotu a zkušenosti. To platí pro všechny herní činnosti. Naši hráči toho jsou schopni.

Ale v boji o záchranu je každá domácí bodová ztráta velice citelná...

Ano, ale ne všichni soupeři budou tak silní jako Brno a já věřím, že se budeme lepšit zápas od zápasu. Naším cílem je čtrnáctá příčka, tedy záchrana a na tu podle mne máme. Přesvědčili jsme se také, že mezi první a druhou ligou je kvalitativně velký rozdíl.

Ve středu hrajete v Edenu proti mistrovské Slavii. S čím tam pojedete?

Do každého zápasu jdeme s cílem uspět a vyhrát, k tomu hráče vedu. Není pro nás důležité, jestli je to Slavia nebo někdo jiný. Slavia je jasný favorit, ale my se popereme nejméně o bod.

Jak se vám líbí český fotbal?

Sleduji ho dlouhou dobu. Mám rád český fotbal a české hráče i atmosféru na českých stadiónech. Rodí se tu hodně talentů, schopných uplatnit se v nejkvalitnějších zahraničních soutěžích. Český fotbal má kvalitu a platí to i pro ligu.

Zahraniční trenér u českého klubu a italský zejména, to je rarita. Jak jste se vůbec dostal do Česka a na trenérskou lavičku Příbrami?

Původní profesí jsem trenér, ale několik let jsem jezdil do Česka jako skaut italských klubů. Poznal jsem tu hodně lidí, mezi nimi i Jaroslava Starku. Ten mi dal nabídku, zda bych nechtěl Příbram trénovat. Věděl jsem, že se jedná o mužstvo bojující o postup zpět do nejvyšší soutěže. To pro mne byla výzva, postoupit do české nejvyšší soutěže a vést v ní mužstvo. Rozhodl jsem se, že to vezmu a vrátím se k trénování.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.