Ostrava - Slavia 3:3Nejbláznivější zápas roku! Mistr i v devíti vyrovnal, Mandous v nastavení chytil penaltu

19. 12. 2021 19:54

Fotbalisté Slavie navzdory dvěma vyloučeným hráčům remizovali v 19. kole první ligy v Ostravě 3:3. Obhájce titulu nezvítězil v nejvyšší soutěži po sedmi výhrách a v čele tabulky přezimuje pouze o bod před Plzní a o tři body před Spartou. Pátý Baník neprohrál osmé kolo po sobě.

Zleva Gigli Ndefe z Ostravy a Alexander Bah ze Slavie. Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Pražané vedli po první půli o dvě branky, když se v rozmezí 24. až 29. minuty prosadili Ivan Schranz a Tomáš Holeš. Ihned po změně stran snížil střídající Ladislav Almási. Od 50. minuty dohrávali hosté bez vyloučeného Oscara. Slezané zásluhou Filipa Kaloče srovnali a po červené kartě střídajícího Jana Kuchty otočil skóre z penalty Almási. Slávisté však přesto díky Holešovi v 88. minutě vyrovnali. V nastavení mohl Almási z dalšího pokutového kopu zkompletovat hattrick, ale gólman Aleš Mandous jeho pokus chytil.

Slavia rozehrála duel v Ostravě aktivněji a už ve čtvrté minutě musel zasahovat domácí brankář Budinský po prudké hlavičce Masopusta. Baník po úvodní desetiminutovce srovnal krok a Kuzmanovič vystrašil Mandouse nebezpečnou hlavičkou na zadní tyč.

Když se zdálo, že domácí by se mohli nadechnout k tlaku a Mandouse prověřil i nepříjemnou dělovkou z šestnáctky Ndefe, Slavia dala domácím lekci z rychlého protiútoku. Na dvě přihrávky po pravé straně se dostal ve vápně k zakončení Schranz a z první prostřelil Budinského. Slovenský reprezentant zaznamenal sedmý gól v této ligové sezoně.

Překonaný brankář brankář Aleš Mandous ze Slavie.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

O pět minut později navíc byla ostravská ztráta už dvoubranková. Samek pronikl do vápna z levé strany, a ač byl Holeš v obležení protihráčů, z voleje dokázal umístit jeho přihrávku k tyči a mimo dosah Budinského. Český reprezentant se dočkal prvního zásahu v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Domácí kouč Smetana měl ale o půli šťastnou ruku při střídání. První ze tři nových hráčů Almási hned po minutě trknul o tyč do branky Klímův centr. Mandous inkasoval v lize po sedmi utkáních a 724 minutách.

Téměř vzápětí byl druhý střídající Juroška faulován Oscarem, který za svůj zákrok po zhlédnutí opakovaných záběrů od rozhodčího Černého obdržel červenou kartu. Během několika minut dostal zápas úplně jiný rozměr.

Zleva Jiří Klíma z Ostravy, Lukáš Masopust ze Slavie a David Buchta z Ostravy.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Ostrava se dvěma hroty vepředu zjednodušila styl hry, čerství hráči z lavičky jí dodali impulz a Slavia cítila obavy o výsledek. Po průniku Sora hosty podržel Mandous.

Slavia v oslabení začala couvat až příliš do hloubky vlastní poloviny a v 69. minutě ji za to vytrestal Kaloč, jehož dalekonosná střela zaplula pod břevno. Kapitán české jednadvacítky se trefil poprvé v probíhající ligové sezoně.

Baník nepolevoval v aktivitě a dále tlačil. Po rohovém kopu hlavičkoval Almási, Kuchta za překonaným Mandousem balon vyrazil rukou a kromě červené karty stihl hosty ještě gólový trest, o který se proměněnou penaltou postaral Almási. Dvaadvacetiůetý Slovák je s osmi góly nejlepším ligovým střelcem týmu v sezoně.

I v devíti ale Slavia dosáhla na bod. Nakrátko rozehraný přímý kop napálil Holeš zhruba z pětadvaceti metrů po zemi k tyči a Budinský na jeho ránu nedosáhl.

Tím však divoký zápas neskončil. V nastavení kopal Baník po faulu na Sora další pokutový kop, ale Almásiho slabou a špatně umístěnou střelu Mandous chytil.

Slavia nepodlehla v lize Ostravě podeváté za sebou a podruhé v této sezoně nejvyšší soutěže remizovala 3:3. Stejný výsledek se zrodil i v srpnu v Karviné.

Fotbalová liga - 19. kolo:
Baník Ostrava - Slavia Praha 3:3 (0:2)
Branky: 47. a 82. z pen. Almási, 69. Kaloč - 29. a 88. Holeš, 24. Schranz. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Vodrážka - Pechanec (video). ŽK: Svozil, Klíma - Oscar, Masopust. ČK: 50. Oscar, 81. Kuchta (oba Slavia). Diváci: 1000 (omezený počet).
Ostrava: Budinský - Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman - De Azevedo (46. Juroška), Kaloč, Tetour (76. Budínský), Kuzmanovič (46. Almási), Buchta (46. Sor) - Klíma. Trenér: Galásek.
Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar - Masopust, Samek (63. Kuchta), Stanciu (67. Traoré), Holeš, Olayinka (71. Plavšič) - Schranz (68. Lingr). Trenér: Trpišovský.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které povede finský trenér Kari Jalonen, vstoupí do turnaje 14. května zápasem s Velkou Británií.

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
Včera nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Slovácko 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové Hr. Králové Slovácko - Hr. Králové 3 : 0
20220515T17 : 00:00+0000
Slovácko vs. Hr. Králové
Slovácko
Hr. Králové
Včera nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Baník Ostrava Baník Plzeň - Baník 1 : 0
Plzeň vs. Baník
Plzeň
Baník
Včera nadstavba - skupina o titul - 5. kolo Slavia SK Slavia Praha - AC Sparta Praha Sparta Slavia - Sparta 1 : 2
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
14.5.2022 nadstavba - skupina o záchranu - 5. kolo Bohemians Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians - Karviná 4 : 0
20220514T18 : 00:00+0000
Bohemians vs. Karviná
Bohemians
Karviná
14.5.2022 nadstavba - skupina o záchranu - 5. kolo Teplice FK Teplice - FK Pardubice Pardubice Teplice - Pardubice 0 : 2
Teplice vs. Pardubice
Teplice
14.5.2022 nadstavba - skupina o záchranu - 5. kolo Zlín Fastav Zlín - FK Jablonec Jablonec Zlín - Jablonec 1 : 1
Zlín vs. Jablonec
Zlín
Jablonec
13.5.2022 skupina o umístění - finále Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc Olomouc Ml. Boleslav - Olomouc 2 : 2
20220513T17 : 00:00+0000
Ml. Boleslav vs. Olomouc
Ml. Boleslav
Olomouc
11.5.2022 nadstavba - skupina o titul - 4. kolo Sparta AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko Slovácko Sparta - Slovácko 1 : 2
20220511T19 : 00:00+0000