Hlavní obsah

Nejdřív maturita, den poté první gól za Spartu. Ať šťastné období nekončí, jásá Krejčí

21. 6. 2020 9:16

Má ještě pernější dny než jeho spoluhráči. Fotbal musel spojit se školou. Ve středu postup do finále poháru přes Plzeň. V pátek úspěšná maturita. A v sobotu první vstřelený gól za Spartu. „Říkám si: Co je tohle za období? Snad bude trvat co nejdéle. Spokojenost je strašně velká,“ jásá v rozhovoru pro klubovou televizi jedenadvacetiletý Ladislav Krejčí. V nabitém programu přitom ke konci sotva tahal nohy.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Ladislav Krejčí ze Sparty Praha a Michal Trávník oslavují gól proti Liberci na 3:1.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek
Fotogalerie

Zatím měl na kontě jen jeden ligový gól. Před dvěma lety se ještě za Brno trefil v Teplicích. Druhou branku přidal až v prvním kole nadstavby proti Liberci (4:1).

V zápise o utkání mu zatím zůstává, ale může o ni ještě přijít. Hlavou trefil břevno, odražený míč si pak do vlastní sítě srazil brankář Nguyen.

„Viděl jsem, jak míč letí na břevno. Pak se vracel zpátky a já si říkal, že to už snad není možné. Naštěstí si ho tam brankář vrazil," líčí Krejčí a bojí se, aby gól nebyl připsán jako vlastní brankáři.

„Kontroloval jsem na Livesportu, jestli mi gól uznali. A zdá se, že ano. Tak snad to vydrží. Už v první půli jsem měl šanci nůžkami, to by bylo taky pěkné," poukazuje.

Zatím si připije jen kolou

Nerad by o první trefu v rudém dresu přišel. Podstatný je ale přece jen vzestup Sparty a její sedmá výhra v soutěžním utkání v řadě.

„Jsem rád za gól, za vítězství, za dominanci, kterou delší dobu předvádíme. Paráda," libuje si.

Ujišťuje, že na žádnou speciální oslavu zatím nedojde. „Dám si kolu, poplácáme se s klukama v kabině a víc nic. Chci vyhrát pohár, udržet třetího fleka a pak to oslavíme," přeje si Krejčí.

Tři dny po semifinále poháru byl ligový duel pro oba týmy náročný.

„Liberec hrál na brejky a návraty byly těžké, obzvlášť vzhledem k rychlému sledu zápasů teď. Už jsem tahal nohy fest a jsem rád, že je to za námi," netají Krejčí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •