Hlavní obsah

Dukle vyšla špionáž. Do základu nasadila Černáka, který viděl Kozlovi pod ruce

3:24
3:24

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Dlouho v Jablonci působil, nyní se záložník Michal Černák na Střelnici poprvé objevil jako soupeř. A s Duklou na severu vybojoval cenný bod za remízu 0:0. Přispěl k ní nejen na hřišti, ale i svými poznatky o taktice kouče Luboše Kozla. „Rok jsem tady pod ním hrál, takže jsem něco tušil,“ smál se. Severočechům v boji o přední místa přeje.

Sestřih zápasu Jablonec - DuklaVideo: LFA

Článek

Přes patnáct let oblékal dres jabloneckých týmů, za jeho áčko debutoval už jako šestnáctiletý a celkem za něj odehrál 68 zápasů. Po minulé sezoně však Michal Černák zatoužil po novém impulsu a jako volný hráč podepsal víceletou smlouvu s Duklou. Nyní se na Střelnici vrátil poprvé jako soupeř. Bývalé parťáky obral o body.

„Upřímně říkám, že jsem byl z toho zápasu trochu nervózní, protože jsem tady poprvé v životě hrál jako soupeř. Byl jsem tady od šesti let a měl jsem od toho velká očekávání. Byl jsem zvědavý, jestli budou fanoušci spíš pískat nebo mě rádi uvidí. Jsem rád, že nakonec skandovali moje jméno a zatleskali mi, když jsem střídal. Moc si toho vážím, hodně to pro mě znamenalo,“ přiznal 22letý záložník, který se v základní sestavě Pražanů objevil poprvé v sezoně a odehrál 72 minut.

Hrál poprvé od začátku právě kvůli „jeho“ Jablonci? „Nikdo mi neříkal, že by to bylo kvůli tomu, takže nedokáži odpovědět. Ale upřímně jsem rád, že jsem Jablonec stihl, chtěl jsem tady hrát a těšil jsem se. Většinu kluků tady znám, jsem s nimi v kontaktu, takže i na hřišti to občas bylo peprnější… Spíš to však bylo kvůli tomu, že v předchozích zápasech se nám moc nedařilo, s Teplicemi jsme prohráli 1:3, takže trenér do toho asi chtěl trochu sáhnout,“ vysvětlil Černák, jehož v úvodu sezony trápila zranění, a i kvůli tomu za Duklu nastoupil teprve potřetí.

Sestřih zápasu Jablonec - DuklaVideo: LFA

„Už na konci minulé sezony mě přibrzdilo zranění klíční kosti, ze kterého jsem se dostával a když už se mi to skoro povedlo, tak v zápase za béčko jsem si udělal výron kotníku… Ale teď se cítím fyzicky dobře a doufám, že Dukle pomůžu,“ přeje si.

Na Střelnici přispěl k cenné remíze nejen na hřišti, ale i svými poznatky ohledně jablonecké hry. „Bavili jsme se o tom, protože rok jsem tady pod trenérem Kozlem hrál. Ale stejně tak se trenéři ptali i Purzitidise i trenéra béčka Haranta (oba s Kozlem spolupracovali v Liberci, pozn. red.). Čerpali i od nás, co známe práci trenéra Kozla. Něco jsem trochu tušil, jak by mohlo být,“ usmál se.

Na co konkrétně kouče Davida Holoubka a spol. upozorňoval? „Říkal jsem nějaký svůj názor na náš presink, co bychom třeba mohli dělat, nebo jak si myslím, že Jablonec rozehrává a v čem je opravdu kvalitní, abychom jim to zkusili eliminovat a neběhali pak zbytečné šířky. Občas to haprovalo, ale jinak to podle mě docela fungovalo. Samozřejmě oni se vždy v zápase přizpůsobí, protože jde o hrozně chytrý tým se skvělými hráči,“ pochválil své bývalé kolegy, kterým nyní fandí v boji o evropské poháry.

„Mně se líbí práce, co tady trenér Kozel odvádí. Myslím si, že kluci si to zaslouží, protože za prvé hrají skvělý fotbal a za druhé je tady spousta pracantů. Moc jim fandím. Doufám, že Slavii i Spartu proženou. Věřím jim, že na to mají,“ uzavřel Černák.

Související témata:
Michal Černák