Hr. Králové - Olomouc 1:3Olomouc vyhrála v Hradci Králové. Ovládla páté z posledních šesti utkání

12. Krejčí 1 : 0
41. Zmrzlý 1 : 1
76. Vodháněl 1 : 2
90. Juliš 1 : 3

Fotbalisté Olomouce zvítězili v sedmém ligovém kole v Hradci Králové 3:1. Sigma triumfovala v pátém z posledních šesti zápasů v nejvyšší soutěži a vrátila se na třetí místo. „Votroci“ po úvodních dvou ligových výhrách na svém novém stadionu poprvé prohráli a v tabulce jsou jedenáctí.

Fotbalisté Olomouce se radují z gólu v Hradci Králové.

Domácí vedli po střele Ladislava Krejčího, ještě do přestávky ale vyrovnal Ondřej Zmrzlý, čtvrthodiny před koncem strhl vedení na stranu hostů Jan Vodháněl a v nastavení výhru zpečetil do prázdné branky Lukáš Juliš. Hanáci porazili v lize Hradec Králové poprvé od března 2013 po čtyřech utkáních.

Východočeši sice už na svém novém hřišti sehráli dva ligové zápasy, ale až na dnešní večer si naplánovali slavnostní otevření, včetně laserové show a koncertu Monkey Business. Sigma ale oslavy pokazila.

Pavlína Springerová - primátorka města Hradec Králové před zápasem s Olomoucí.

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako před týdnem v Ďolíčku proti Bohemians (1:2). V základní jedenáctce Hanáků nahradil Fortelného Zorvan. Hned první vážnější akce skončila v jejich síti. Horákovu nepříliš nebezpečnou střelu v šestnáctce šikovně tečoval Krejčí směrem ke vzdálenější tyči, kam ani téměř dvoumetrový brankář Macík nemohl dosáhnout. Bývalý reprezentační záložník se od letního příchodu do Hradce trefil v lize podruhé.

Ani inkasovaný gól nevyburcoval hosty k větší aktivitě. Naopak Vašulín mohl brzy přidat druhý gól, jenže Macík jeho střelu zblízka vyrazil, a Dancák z hranice šestnáctky zamířil těsně vedle branky. Ve 41. minutě si však za hradeckou obranu zaběhl levý bek Zmrzlý a překonal váhavě vybíhajícího Bajzu. I pro něj to byl druhý gól v ligové sezoně.

Zleva Jakub Klíma z Hradce Králové a Filip Zorvan z Olomouce.

Po změně stran byli hosté výrazně aktivnější než v prvním dějství a Bajza měl plno práce s tvrdou Chvátalovou střelou. V 76. minutě dostal Zorvan před hradeckou brankou spoustu času, uvolnil Vodháněla a ten vstřelil svůj třetí gól v ročníku nejvyšší soutěže.

V závěru utkání se na trávníku poprvé v lize potkali bratři Julišové, když k olomouckému Lukášovi přibyl hradecký Petr. Lukáš byl určitě spokojenější, zvláště když Hradec ve snaze vyrovnat poslal v nastavení na rohový kop i brankáře Bajzu a olomoucký útočník měl otevřenou cestu ke svému čtvrtému gólu v ligové sezoně. Sigma tak svého dnešního soupeře porazila poprvé od roku 2013 po čtyřech zápasech.

7. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:3 (1:1)
Branky: 12. Krejčí - 41. Zmrzlý, 76. Vodháněl, 90.+6 L. Juliš. Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Matoušek - Berka (video). ŽK: Kučera, Horák, Krejčí, Čihák - Pokorný, Vodháněl, Ventúra. Diváci: 9150.
Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (86. Harazim) - Kučera, Kodeš, Dancák (86. Čihák), Horák - Pilař (69. Šašinka), Krejčí - Vašulín (69. P. Juliš). Trenér: Weber.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.