Pardubice - Karviná 4:0Pardubice díky hattricku Krobota porazily Karvinou a vyhnuly se baráži

Fotbalisté Pardubic v předposledním, 4. kole nadstavbové skupiny o záchranu rozdrtili doma ligového nováčka Karvinou 4:0 a získali definitivu udržení v nejvyšší soutěži. Výhru Východočechů režíroval útočník Ladislav Krobot, který v rozmezí 33. až 54. minuty zaznamenal hattrick. Jednu branku přidal Kryštof Daněk.

Fotbalisté Pardubic se radují z branky.

Pardubičtí vyrovnali své nejvyšší vítězství v lize, stejným poměrem vyhráli v dubnu 2021 ve Zlíně. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče naplno bodovali ve třetím ze čtyř nadstavbových kol. Naopak Slezané nenavázali na čtvrteční vítězství 3:1 na půdě Bohemians 1905 a ztratili naději na to, že by unikli baráži. Kolo před koncem nadstavby zůstali v tabulce čtrnáctí o dva body před posledním Zlínem. S patnáctými Českými Budějovicemi, s nimiž zakončí doma skupinu o záchranu, jsou na tom bodově stejně.

Přestože oběma týmům šlo o hodně, úvod utkání se překvapivě nenesl v opatrném duchu. Prvních osm minut hry nabídlo hned tři šance. Nejprve Ražnatovič našel za domácí obranou Regáliho, s jehož slabým zakončením z úhlu si brankář Kinský poradil.

Chvíli nato si Patrák naběhl na Krobotovu nahrávku, ve vápně se zbavil Krčíka, jenže přízemní střelou Ciupu nepřekonal. Poté znovu zahrozili hosté, Ezeh se na hranici malého vápna „polonůžkami“ opřel do Mikušova centru a Kinský vyrazil míč na břevno.

Tempo hry následně opadlo a delší dobu se čekalo na další příležitosti. Ve 33. minutě otevřeli domácí skóre. Halinský dlouhým nákopem za obranu našel Hlavatého a ten nesobecky přihrál Krobotovi, jenž zakončil do odkryté branky.

Za 10 minut domácí náskok navýšili. Daněk vystihl Krčíkovu rozehrávku, v šestnáctce si obehrál Svozila, připravil si míč na levačku a nemýlil se. Na sedmou branku v ročníku nejvyšší soutěže čekal od 2. března.

Karvinští trenéři udělali o přestávce dvě změny, v 51. minutě však udeřily znovu Pardubice. Ichův centr do vápna hostující stoper Bergqvist pouze odvrátil ke Krobotovi, jenž si zasekl balon kolem střídajícího Raspopoviče a pomocí lehké teče od dalšího příchozího hráče z lavičky Ayaosiho vyzrál na Ciupu.

Za další tři minuty bývalý mládežnický reprezentant dokonal hattrick, když si za Bergqvista naběhl na Hlavatého průnikovou přihrávku a z úhlu překonal vyběhnutého karvinského gólmana. Třiadvacetiletý útočník přitom nikdy předtím v ligové kariéře nezaznamenal ani dvě branky v jednom utkání. V sezoně nejvyšší soutěže si Krobot polepšil na sedm gólů a dotáhl se na čelo týmové střelecké tabulky.

Utkání se už pouze dohrávalo. V 81. minutě střídající Sychra krátce po příchodu na hřiště pátý gól Východočechů nepřidal, jelikož ho ve vápně vychytal Ciupa. Pardubičtí zvítězili v nadstavbě i ve třetím domácím utkání a pokaždé při tom dali minimálně dva góly. S Karvinou prohráli jediný z dosavadních osmi vzájemných ligových zápasů a čtyřikrát po sobě ji porazili, z toho potřetí v této sezoně. Doma v nejvyšší soutěži v pěti vzájemných utkáních neprohráli a třikrát za sebou tam Slezany zdolali.

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o záchranu:
FK Pardubice – MFK Karviná 4:0 (2:0)
Branky: 33., 51. a 54. Krobot, 43. Daněk. Rozhodčí: Berka – Vlček, Kříž – Pechanec (video). ŽK: Vacek, Patrák, Zlatohlávek (mimo hřiště) – Čavoš, Boháč, Ezeh. Diváci: 3112.
Pardubice: Kinský – Icha (78. Mareš), Halinský, Ortiz, Surzyn – Kissiedou, Vacek (87. Donát), Hlavatý – Daněk (78. Sychra), Krobot (72. Černý), Patrák (72. Zlatohlávek). Trenér: Kováč.
Karviná: Ciupa – Krčík (46. Raspopovič), Svozil, Bergqvist – Mikuš (71. Memič), Boháč, Čavoš (46. Ayaosi), Ražnatovič – Budínský (56. Žák) – Ezeh, Regáli (71. Akinyemi). Trenér: Vlk.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.