Článek
„Šest zápasů (i s pohárem v Karviné - pozn. aut.) za sebou jsme prohráli a je potřeba se od něčeho odpíchnout. A to uděláte maličkostmi. Když jsem koukal na tabulku, tak bod je zlatý, Boleslav je v pohodě, hrají výborný fotbal. Je to dobrý bod,“ řekl 28letý Jedlička.

Brankář Martin Jedlička z Ostravy.
Po sedmizápasové přestávce jste v lize nedostal gól a také jste se možná i trochu méně rozčiloval. Znamená to, že defenziva fungovala lépe?
(smích) Nechci dostávat góly, nechci prohrávat. Přišel jsem do Baníku s tím, že se zachráníme, a já k tomu chci pomoct. Takže možná proto se někdy rozčiluju. Ale dneska to byl asi trošku klidnější, když to tak vypadalo i z tribuny.
Připsal jste si čisté konto, ale útoku se nedaří. Jak to prožíváte vy osobně?
Je to náročné, co vám budu povídat. Šest sedm zápasů jsme ani nevedli. Potřebujeme, aby nám tam něco spadlo, jak se říká po haluzi. Tím se to přelomí, protože kluci pracují na tréninku dobře. Musíme to zlomit, nic jiného nezbývá.
Nejvíce starostí z týmu Mladé Boleslavi vám dělal Christophe Kabongo. Jednou vás i prostřelil a míč skončil na břevně. Byla to i vaše zásluha?
Ne. Nebyla. Chtěl jsem ho ustát a trefil to dobře. Měli jsme v tu chvíli štěstí, že se to zastavilo o břevno.
Tentýž hráč vás už v prvním poločase ve vápně nepříjemně dohrál, přestože už měl žlutou kartu. Byl to zákrok na druhý karetní trest?
Šel jsem pod nohy a on do mě vlítl. Myslel jsem, že do něj Chaly (Chaluš) strčil, ale podle videa ne. Asi by to byla přísná druhá žlutá, ale jestli chceme chránit brankáře, a asi je na čase to dělat i u rohů, tak by se to mělo trestat. Ale stane se, je to fotbal. Každý udělá chybu.
V tu chvíli se šel rozcvičovat náhradní brankář Viktor Budínský, pokračoval v tom pak i v poločasové přestávce. Hrozilo střídání?
Jedině, že by mě střídal kvůli výkonu… (úsměv). To nevím, to je pro mě nová informace. Na to, že jsme gólmani, máme s Buďou nadstandardní vztah, i když nějaká rivalita tam pochopitelně je. Tohle je ale pro mě novinka. Je však pravda, že mě tam v první půli sestřelil, tak možná kvůli tomu.
Máte nového trenéra, tým v pondělí po Ondřeji Smetanovi převzal Josef Dvorník. Co se změnilo?
Každý trenér má něco svého. Myslím si, že nám přinesl energii, kterou má. My mu důvěřujeme, on zase nám. Věřím, že společně to zvládneme.
Fanoušci týmu po závěrečném hvizdu zatleskali. Byla to po předchozích zápasech příjemná změna?
Já fanoušky chápu, že na nás bučeli, i to, že po nás dokonce minule chtěli, abychom si sundali dresy. Podporují nás celou dobu, co jsem tady. Pak to ale vybouchlo a není se čemu divit. Ale jsme rádi, že nám zatleskali, protože my si jich vážíme a věřím, že v hojném počtu přijedou i do Teplic a společně to tam zvládneme. Musíme být všichni na jedné lodi a dostat se z této situace.
Trenér Dvorník po svém nástupu k týmu prohlásil, že mu nevadí jen dva domácí zápasy v nadstavbě, že díky fanouškům hrajete doma každý týden. Vnímáte to podobně?
Všichni víme, že ostravští fanoušci jsou skvělí. Jistě nás v tom nenechají samotné. I do Teplic jich určitě přijede spousta a po zápase si s nimi zařveme, a pak i v šatně. Budeme dělat vše, abychom tady ligu zachránili, protože v Ostravě se liga hrát má.
Za těch pár měsíců vás vede už třetí trenér. Zažil jste podobnou situaci už někdy dřív?
Nezažil. Beru to ale pozitivně. Ve fotbale máte různé situace, které kariéra přinese. My teď máme třetího trenéra a jak jsem řekl, věříme, že s panem Dvorníkem to zvládneme. Připravíme se na příští sezonu, která bude daleko lepší, abychom byli tam, kde Baník patří. To znamená nahoře.
V Ostravě jste na hostování z Plzně, ale hovoříte tak, jako byste věděl, že zůstanete. Už je rozhodnuto?
Já chci zůstat a myslím si, že i klub chce, abych zůstal. Je mi tady dobře.
V týdnu jste byl na finále play off druhé hokejové ligy v Havířově. Užil jste si postupovou radost?
Bylo to dobré. Z Havířova mám partnerku, žije tam i její rodina, takže tam trávím hodně času. Holcka (Holzer) mě naverboval, ať jdu na Havířov, a musím říct, že to bylo skvělé. Fanoušci tady v kraji vyprodají asi všechno (smích).










