Hlavní obsah

Rapper Švancara! Takhle poděkoval dobrovolníkům za pomoc při záchraně Lužánek

13. 7. 2015 20:42

Čtrnáct let se za Lužánkami nehrálo, stadión pustl. Na konci června však slavnou minulost brněnského fotbalového stánku vzkřísil Petr Švancara. Někdejší kanonýr Zbrojovky se toužil rozloučit s aktivní kariérou právě na hřišti, kde prožil nádherná léta. Za pomoci dobrovolníků a fanoušků se mu to skutečně podařilo. Právě jim bývalý ligový útočník věnoval videoklip s názvem "No a co".

Petr Švancara jako rapperVideo: prigl.cz

 
Článek

Nebylo vůbec jednoduché chátrající stadión opět zprovoznit. Švancarovi za jeho snem pomáhaly stovky nadšenců. Dobrovolníci na tribunách odstranili náletové dřeviny, zpevnili drolící se beton a natřeli zábradlí, na hrací ploše zlikvidovali metrový plevel a zaseli novou trávu.

Exhibice se tak mohla uskutečnit a stála opravdu za to. Lužánky byly v sobotu 27. června 2015 nabité k prasknutí. Vstupenky, kterých šlo do prodeje 25 tisíc, se prodaly během sedmí dnů. Do upraveného hlediště se nakonec vtěsnalo diváků ještě mnohem víc. Po skončení utkání, kterého se zúčastnili např. hráči z NHL, zpěvák Vojta Dyk a další, Švancarovi přeplněné ochozy bouřlivě aplaudovaly vestoje. Dojatý brněnský patriot následně usedl na kapotu přistaveného mercedesu a symbolicky odjel do fotbalového důchodu.

Všem dobrovolníkům a příznivcům pak Švancara ještě jednou poděkoval. Věnoval jim píseň "No a co", v němž spolu s ním vystupuje a jihomoravskou metropoli mercedesem - kabrioletem projíždí brněnský rapper Tafrob.

"Celý spot včetně songu je poctou všem dobrovolníkům a fanouškům, kteří se podíleli na přípravě jedinečné akce znovuoživení prostoru Za Lužánkami, který chátral od roku 2001. Ukazuje jenom to, že v Brně nejenom fandíme, ale žijeme srdcem," připomněla Jana Pikardová z pivovaru Starobrno, jenž se podílel na produkci klipu i na Švancarově rozlučkové akci.

Reklama

Související témata: