Hlavní obsah

Samek končí ve Slavii. Osmnáctiletý záložník posílí nováčka italské ligy

30. 7. 2022 12:26

Talentovaný fotbalista Daniel Samek přestoupil z pražské Slavie do Lecce. Osmnáctiletý záložník a mládežnický reprezentant podepsal s nováčkem italské ligy pětiletou smlouvu. Oba kluby o transferu informovaly na svých internetových stránkách.

Foto: Twitter SK Slavia Praha, Twitter

Mladý záložník Daniel Samek.Foto: Twitter SK Slavia Praha, Twitter

Článek

Samek přestoupil do Slavie v létě 2018 z Hradce Králové. V 17 letech se dostal do A-týmu Pražanů a vloni v květnu debutoval v lize. V minulé sezoně začal pravidelně nastupovat a v podzimní sezoně si v nejvyšší soutěži připsal tři branky. Na jaře ho na chvíli přibrzdilo zranění a do základní sestavy už nepatřil.

V létě se v nabité konkurenci nedostal do kádru pro nový ročník. Původně měl odejít na hostování do Mladé Boleslavi, za kterou dokonce odehrál dvě přípravná utkání, ale nakonec si vyzkouší první zahraniční angažmá v kariéře.

"Itálie je pro mě velká výzva. O jejich zájmu jsem věděl už od konce sezony, ale upřímně jsem nevěřil, že by se to mohlo zrealizovat. Jednání ale byla poslední týden velmi intenzivní a nakonec vše dobře dopadlo," uvedl pro slávistický web Samek. "Úplně si asi neuvědomuji, že ve Slavii na delší dobu končím. Ale doufám, že se sem budu vracet a třeba tu jednou mohu ukončit kariéru," dodal.

Lecce v minulém ročníku ovládlo druhou italskou ligu a po dvou sezonách se vrátilo se Serie A. Tamní nejvyšší soutěž hrají z Čechů další dva bývalí slávisté. Dres Verony obléká záložník Antonín Barák a v Turíně působí další reprezentant obránce David Zima. Italská liga začne 13. srpna a Lecce na úvod přivítá vicemistra Inter Milán.

"Se Zimičem jsem se bavil hlavně o tom, jak to v Itálii chodí, jací jsou trenéři. David je sice v jiném týmu, ale myslím, že to bude podobné," uvedl Samek.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?