Hlavní obsah

Slavia letí na soustředění bez dvou hráčů. Hledají si nové angažmá

S tradičně velmi širokým kádrem odletěla fotbalová Slavia na zimní soustředění do španělské Marbelly. Trenérský štáb pod vedením Jindřicha Trpišovského bude mít k dispozici celkem 29 hráčů včetně nových posil nebo navrátilců z hostování. Na seznamu naopak chybí krajní obránce Ondřej Zmrzlý a záložník Lukáš Vorlický.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

Fotbalisté Slavie oslavují trefu proti Bohemians (ilustrační foto).

Článek

Hlavním tématem slávistické zimy je opět post levého obránce. Klub by rád ve svých řadách znovu uvítal reprezentanta Davida Juráska, do Španělska cestuje rovněž Hamidou Kanté, jenž do Edenu přestoupil z druholigového Artisu Brno.

To samé platí o letní posile Dominiku Javorčekovi, jenž ale na podzim kvůli zranění téměř nehrál. „Bude se i nadále připravovat individuálně, jeho plnohodnotné zapojení do tréninkového procesu se však blíží,“ informuje klub.

Na seznamu pro kemp chybí 26letý Ondřej Zmrzlý. Ten se nevešel už na soupisku pro Ligu mistrů a blíží se jeho odchod ze Slavie, vyloučeno není ani zahraniční angažmá. Podobně je tomu u Vorlického, jenž by měl na jaře hostovat ve druholigové Zbrojovce Brno.

Co se týče dalších posil, odletěl také Samuel Isife, jenž dorazil z pražské Dukly, a rovněž navrátilci z hostování Divine Teah, Alexandr Bužek a Samhkou Camara. Speciální situace panuje kolem Igoha Ogbua, kterého čeká s Nigérií osmifinále Afrického poháru národů. Po skončení turnaje pak dostane individuální volno.

Směr Španělsko naberou rovněž mládežníci Adam Rezek a Adam Paar, kteří se v polovině soustředění vymění.

Slavia odletěla v sobotu a v Marbelle bude až do 17. ledna. Na programu má celkem tři přípravné zápasy. Už v úterý změří síly s úřadujícím švýcarským mistrem Basilejí. O čtyři dny později, tedy 10. ledna, čeká sešívané druholigový německý celek Karlsruhe a na závěr přijde konfrontace s norským Brannem.

Po návratu už přijde velký svátek v Edenu, kdy 21. ledna zavítá do Česka v rámci Ligy mistrů slavná Barcelona. Hlavní část prestižní soutěže ukončí Pražané o týden později na půdě kyperského Pafosu. První ligový duel jarní části je pak programu v neděli 1. února v Pardubicích.