Článek
„Jsou součástí Slavie řadu let, oba mají za sebou konkrétní výsledky, hlubokou znalost klubového prostředí a zároveň mezinárodní přesah. Nové nastavení vnímáme jako logický krok, který posiluje kontinuitu, profesionalitu a připravenost klubu na výzvy, které současný fotbal přináší,“ uvedl na klubovém webu šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.
Sportovní úsek Slavie bude zastřešovat Kovář coby sportovní ředitel, Mareš jej bude doplňovat v pozici sportovně-technického ředitele.
„Dnes už nejde o jednu funkci nebo jedno jméno, ale o tým lidí s jasně rozdělenými kompetencemi, kteří společně nesou odpovědnost za sportovní směřování klubu,“ vysvětloval Tvrdík.
První místopředseda Slavie Martin Říha rozšířil, že se klub inspiroval v cizině.
„K podobnému modelu jsme směřovali už delší dobu, i s ohledem na zkušenosti nabyté u podobně velkých nebo větších zahraničních klubů,“ podotkl. „Klub je v takové fázi rozvoje, že rozdělení rolí mezi sportovní a sportovně-technickou část považujeme za správnou odpověď na rostoucí komplexitu řízení klubu.“
V minulosti Kovář za Slavii chytal. Po konci kariéry se v Edenu přesunul do kanceláří, kde stoupá funkcionářskou hierarchií. Má být zodpovědný za dennodenní sportovní provoz, propojení áčka s druholigovou rezervou, společně s Říhou bude vyjednávat hráčské smlouvy.
Mareš do Slavie nastoupil v prosinci 2021 jako analytik, naposledy zastával pozici ředitele pro fotbalovou strategii. Po povýšení bude jako sportovně-technického ředitele bude řídit úseky datové analytiky a videoanalytiky, skautingu nebo rozvoje talentů.










