Slávisté v Příbrami vyhráli gólem, který neměl platit, potvrzuje komise

Vítězný gól fotbalistů Slavie v ligovém duelu 27. kola v Příbrami neměl podle komise rozhodčích platit kvůli předchozí hře rukou. Půl minuty předtím ale měli Pražané zahrávat penaltu. Rušno bylo i v dalších utkáních předešlých dvou kol. Komise ovšem vyjadřuje spokojenost s výkonem rozhodčích v obtížném utkání Slavia - Plzeň.

Radost fotbalistů Slavie po vítězném gólu v Příbrami.

Podstatné momenty v zápase Příbram - Slavia (0:1) se sešly během pár desítek sekund. V 81. minutě se podle komuniké komise sudí Ondřej Pechanec dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva. Akce pokračovala do gólového vyústění. VAR Jan Machálek dosažení branky potvrdil nesprávně.

Trefě Petara Musy předcházelo hraní míče rukou hostujícího hráče Davida Zimy. VAR měl rozhodčímu doporučit neuznat branku a zároveň rozhodčímu doporučit přezkum herní situace z 81. minuty kvůli potencionálnímu nařízení pokutového kopu ve prospěch hostujícího družstva po zákroku na Lukáše Provoda.

Ještě před touhle spletitou situací Pechanec v 72. minutě správně neodpískal penaltu pro slávisty po souboji domácího Karla Soldáta s hostujícím Nicolaem Stanciuem.

Přehmatu se dopustil ve víkendovém zápase 28. kola v Teplicích hlavní sudí Ondřej Ginzel. Přestože měl na utkání k dispozici kolegu Karla Hrubeše u videa, i po přezkoumání situace ze záznamu chybně nařídil penaltu pro hostující Jablonec za zákrok na Michala Jeřábka. Domácí Pavel Čmovš však podle komise nefauloval.

Jablonecký Jan Krob v 84. minutě pokutový kop neproměnil, Severočeši ale i tak zvítězili 2:1 gólem Miloše Kratochvíla z třetí minuty nastavení.

V dalších zápasech 27. a 28. kola se zásadní chyby nezrodily, byť ve Zlíně musel sudího Pavla Královce upozornit na neodpískanou penaltu pro domácí videorozhodčí. Královec nařídil pokutový kop až po zhlédnutí záznamu a Tomáš Poznar zajistil gólem z penalty "Ševcům" výhru 1:0 nad Příbramí.

Komise ocenila výkon rozhodčích ve šlágru Slavie s Plzní (0:0). Hlavním byl Pavel Franěk. Vyhrocená situace ze zápasu Bohemians - Sparta byla rozebírána už dříve - hned po utkání.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.