Slovácko - Teplice 2:0Slovácko v lize porazilo Teplice posedmé za sebou

48. Cicilia 1 : 0
56. Havlík 2 : 0

Fotbalisté Slovácka zdolali v 11. kole první ligy Teplice 2:0 a porazili Severočechy v nejvyšší soutěži posedmé za sebou. Týmu z Uherského Hradiště pomohlo k výhře vyloučení hostujícího Lukáše Marečka z 25. minuty, přesilovku krátce po změně stran využili Rigino Cicilia a Marek Havlík. Slovácko v neúplné tabulce poskočilo na čtvrtou příčku, Tepličtí po třech kolech nebodovali a jsou devátí.

Hráči Slovácka se radují z branky v síti Teplic. Zleva Rigino Cicilia a Petr Reinberk.

Úvodní minuty souboje sousedů v tabulce patřily hostujícímu celku, který mohl vstřelit i dva góly. Nejprve Havelka křížnou střelou z 12 metrů jen o kousek minul branku. Po 14 minutách a dalším nedůrazném bránění domácích postupoval po narážečce sám na gólmana Heču Fila, ale vyloženou šanci nedal.

Slovácko těžko hledalo cestu ke Grigarově bráně, střely Valenty a Havlíka ze střední vzdálenosti neměly velkou šanci na úspěch. První náznak možnosti domácích přišel ve 21. minutě po signálu z přímého kopu, po němž Valenta jen těsně minul břevno.

Narůstajícímu náporu Slovácka nahrála situace z 25. minuty, kdy byl po faulu na unikajícího Jurošku vyloučen Mareček. Domácímu tlaku zpočátku chyběly přesnost ve finální fázi a větší důraz směrem do pokutového území, a tak oslabení Severočeši do přestávky udrželi čisté konto.

Hned na začátku druhé půle ale Slovácko přeslovku využilo. Po Sinjavského centru hlavičkoval ve 48. minutě Reinberk, Girgar míč jen vyrazil před sebe a Cicilia jej zblízka poslal do sítě. Reprezentant Curacaa skóroval poprvé v této ligové sezoně.

Domácí se brzy nato dočkali pojišťující trefy. Po kombinaci kolem šestnáctky vystřelil v 56. minutě Havlík a Grigar jeho nepříliš tvrdou střelu pustil pod svým tělem do branky. Hosté se pak snažili o korekci stavu, ale na obranu Slovácka v oslabení recept nenašli. Favorit se pak v poklidném závěru také do větších příležitostí už nedostal.

Celek z Uherského Hradiště natáhl sérii bez porážky v lize s Teplicemi na devět utkání a doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou zvítězil. Brankář Slovácka Heča už popáté v sezoně udržel čisté konto.

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 48. Cicilia, 56. Havlík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Pečenka - Zelinka (video). ŽK: Daníček, Kadlec - Hronek. ČK: 40. Šumulikoski (sportovní manažer) - 25. Mareček. Diváci: 4232
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (57. Hofmann), Kadlec, Doski - Valenta (73. Petržela), Trávník - Sinjavskij (88. Kim Sung-pin), Havlík, Juroška (57. Holzer) - Cicilia (73. Vecheta). Trenér: Svědík
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Knapík - Radosta (85. Bílek), Havelka (56. Vachoušek), Jukl, Beránek (85. Krsmanovič) - Hronek (46. Hora), Trubač (66. Křišťan) - Fila. Trenér: Frťala

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.