Sparta veze z Plzně debakl. Slavia po jasné výhře ztrácí na první místo už jen bod

Fotbalisté Sparty po výprasku od Liverpoolu v Evropské lize vyhořeli i v domácí lize, když v nedělním šlágru 24. kola prohráli v Plzni 0:4. Letenští tak vedou tabulku už jen o bod před druhou Slavií, která doma smetla Teplice 4:0. Plzeň zůstává třetí s osmibodovou ztrátou na druhé místo a třináctibodovým náskokem na čtvrté Slovácko. České Budějovice v závěru proti Zlínu ztratily tři body, když remizovaly 2:2. V 90. minutě o tom rozhodl gól záložníka Ševců Jakuba Janetzkého.

Tomáš Chorý z Viktorie Plzeň oslavuje gól na 1:0 proti Spartě.

Pohromu pro Spartu odstartoval těsně před přestávkou svým prvním gólem v utkání Tomáš Chorý. Letenští pak zažili v Plzni zdrcující okamžiky krátce po změně stran, kdy se nejprve trefil Cheick Souaré a následně byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující kapitán Ladislav Krejčí.

Přesilovku využil po hodině hry nejlepší ligový kanonýr Pavel Šulc. Debakl Sparty pak dokonal svojí druhou trefou v utkání Chorý. Obhájce titulu vyrovnal svou historicky nejvyšší porážku v samostatné lize, debakl 0:4 předtím utrpěla v květnu 2019 rovněž v Plzni, v listopadu 2021 na Slovácku a předloni v říjnu na Slavii. Letenští prohráli teprve podruhé v sezoně nejvyšší soutěže.

Slavia optickou převahu proti Teplicím proměnila ve vedení v závěru prvního poločasu, kdy se dvakrát parádními trefami prosadil Matěj Jurásek. Po poločase přidal pojistku Conrad Wallem a Václav Jurečka. Sešívaní po výhře 4:0 stáhli manko na vedoucí Spartu na rozdíl jediného bodu.

Dynamo v záchranářském souboji remizovalo se Zlínem 2:2. Dvěma góly zazářil českobudějovický záložník Jan Suchan, který v 75. minutě zvyšoval na 2:1 pro domácí. Zlínu vystřelil bod v 90. minutě zápasu Janetzký.