Zlín - Sparta 1:0Sparta venku potřetí za sebou prohrála 0:1

84. Beauguel 1 : 0

Zlín

Fotbalisté Sparty ve 13. ligovém kole prohráli 0:1 ve Zlíně. O výhře domácích rozhodl gólem Jean David Beuaguel a Ševci ukončili sérii čtyř zápasů bez vítězství. Pražané naopak venku zaznamenali třetí porážku 0:1 za sebou a v tabulce jsou čtvrtí o bod za Ostravou. První Slavia jim tak týden před derby může odskočit na sedm a druhá Plzeň na pět bodů.

Zleva Zoran Gajič ze Zlína a Josef Šural ze Sparty.

V sestavě Zlína citelně chyběl zraněný stoper Buchta a na marodku se vrátil i útočník Poznar. Sparta postrádala ve středu pole Kangu, kterého zřejmě kvůli sedmi žlutým kartám trenér Šcasný šetřil na derby se Slavií.

Ševci se snažili od začátku zápasu kombinovat a zbytečně neztrácet míče. Tato taktika jim vynesla vyrovnanou partii a také střelecké příležitosti. Sparta dvacet minut spoléhala na opatrnou hru, kterou prokládala protiútoky bez přesnějšího zakončení. První vážnější šanci vypracoval domácí Jiráček, který našel v trestném území volného Holíka, jehož střelu ale brankář Nita chytl.

Sparta postupně zvýšila tlak a získala územní převahu. Po půl hodině hry po centru Stancia z pravé strany zahrozil Mebrahtu, jeho pokus z úhlu ale stačili zlínští zadáci odvrátit. Další šanci měl Čivič. Na druhé straně po Hnaníčkově centru Beauguelova hlavička těsně minula branku.

Po změně stran se Sparta snažila zrychlit hru. Útočná snaha ale končila na obětavě bránícím soupeři. Stejně jako v úvodním poločase se Ševci zbytečně nezbavovali míčů a drželi vyrovnanou partii. Velkou šanci otevřít skóre měl po Podiově trestném kopu v 76. minutě Gajič, kterému v rozhodují chvíli míč odskočil k brankáři Nitovi.

V závěrečné čtvrthodině dostal aktivně hrající Zlín Spartu pod tlak. Ten korunoval v 84. minutě po centru Matejova z pravé strany Beauguel svou osmou trefou v sezoně.

Závěrečná snaha Sparty o vyrovnání už vyzněla naprázdno. Naopak v nastavení mohl výhru Zlína navýšit Hronek, který neproměnil sólový protiútok. Spartě tak potřetí za sebou venku prohrála 0:1 a ze 14 ligových zápasů ve Zlíně jen třikrát vyhrála. Domácím patří pátá příčka o dva body právě za letenským celkem.

13. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 84. Beauguel. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka. ŽK: Podio - Chipciu, Stanciu. Diváci: 5147.
Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Podio - Matejov, Libor Holík (81. Lukáš Holík), Jiráček, Bartošák - Jakubov (46. Vyhnal, 90.+ 3 Hronek), Beauguel. Trenér: Bílek.
Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Štetina, Costa - Stanciu, Frýdek, Čivič (80. Vatajelu) - Šural (67. Sáček) - Pulkrab (60. Tetteh), Mebrahtu. Trenér: Ščasný.