Pardubice - Teplice 1:1Fotbalisté Pardubic remizovali s Teplicemi, oba týmy na jaře stále neprohrály

1. Zlatohlávek 1 : 0
87. Chaloupek 1 : 1

Fotbalisté Pardubic v 21. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Teplicemi. Souboj sousedů v tabulce otevřel nejrychlejším gólem sezony nejvyšší soutěže útočník Tomáš Zlatohlávek, nejlepší střelec týmu se prosadil po 22 sekundách hry. V 87. minutě srovnal střídající obránce Štěpán Chaloupek. Východočeši neprohráli počtvrté za sebou, přesto klesli na 12. místo. „Skláři“ jsou devátí a mají k dobru středeční dohrávku proti Olomouci.

Tepličtí fotbalisté se radují z vyrovnávacího gólu proti Pardubicím

Východočeši nenavázali na předchozí dvě jarní vítězství na Slovácku a v Karviné. Ani Tepličtí nenapodobili minulou výhru se Zlínem, ve čtvrtém duelu v Pardubicích alespoň poprvé bodovali.

Hlasatel na stadionu ani nestihl dočíst sestavy obou mužstev a už musel ohlásit střelce úvodního gólu. Po nedorozumění v rozehrávce dvojice Mičevič, Kričfaluši se dostal míč ke Zlatohlávkovi, který do odkryté brány bez problémů zaznamenal šestou trefu v ligovém ročníku. Třiadvacetiletý útočník si připsal pět zásahů v posledních šesti kolech.

Teplice brzká inkasovaná branka nepoložila a ve zbytku první půle byly jasně lepším týmem. Hned po rozehrávce mohl srovnat Fila, jeho ránu na přední tyč s obtížemi vytěsnil Kinský. V 10. minutě mohl napravit své zaváhání Kričfaluši, po rohu ale trestuhodně promáchl před prázdnou bránou. Kinský si připsal další zákrok po Labíkově tečovaném centru, který směřoval do protipohybu pardubického gólmana, a zasáhnout musel i po průniku Trubače.

Domácí znovu zahrozili v 22. minutě, Zlatohlávek ale zblízka brankáře Grigara nepřekonal. Pardubický trenér Kováč zareagoval na tlak soupeře střídáním na pravé straně obrany, kde Mareše nahradil Surzyn. Po půlhodině hry musela udělat změnu i trojice sudích, kvůli svalovému zranění zastoupil pomezního Kříže čtvrtý rozhodčí Zaoral. V závěru úvodního dějství měli nadějnou šanci hlavou teplický útočník Gning i na druhé straně Patrák.

Po změně stran přibylo osobních soubojů a oboustranné nervozity, obraz hry ale zůstal podobný. V 54. minutě poslal střídající teplický útočník Jásir hlavičku těsně na břevno, stejně jako záhy jeho spoluhráč Mareček volej zpoza vápna. Severočeši marně dobývali domácí bránu a čtvrthodinu před koncem pro ně přišla další komplikace, když zraněného Grigara musel nahradit slovenský gólman Ludha. Debutant v české lize mohl v 81. minutě jen sledovat, jak Hlavatý z nadějné pozice přestřelil.

Teplice se nakonec dočkaly zaslouženého vyrovnání po souhře střídajících hráčů. V 87. minutě našel Hronek ve vápně hlavu Chaloupka a důrazný stoper druhou trefou v ligovém ročníku zařídil svému týmu alespoň bod. Obrat mohl dokonat Kričfaluši, technickým obstřelem ale těsně minul.

Pardubice doma v sezoně nejvyšší soutěže získaly pouze 10 z celkových 23 bodů, což je spolu s Karvinou a Zlínem nejméně ze všech mužstev.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky: 1. Zlatohlávek - 87. Chaloupek. Rozhodčí: Kvítek - Kříž (34. Zaoral), Šafránková - Adámková (video). ŽK: Ortiz, Kinský - Gning. Diváci: 3028.
Pardubice: Kinský - Mareš (26. Surzyn), Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (46. Tischler), Icha, Hlavatý - Daněk (69. Vacek) - Zlatohlávek (69. Černý), Patrák (82. Donát). Trenér: Kováč.
Teplice: Grigar (75. Ludha) - Kričfaluši, Knapík, Mičevič - Bílek, Mareček (75. Chaloupek), Trubač, Beránek (56. Hronek), Labík - Fila (56. Čerepkai), Gning (46. Jásir). Trenér: Frťala.