Hlavní obsah

Ve druhém poločase jsem odpadl, přiznal po derby ostravský Kuzmanovič

21. 4. 2019 20:51

Na podzim bojoval na straně Opavy proti Baníku a radoval se z vítězství, v odvetě dresy slezských ligových týmů vyměnil a znovu byl Nemanja Kuzmanovič na vítězné straně. K výhře Ostravy nad Slezským FC 2:0 se přičinil centrem na úvodní gól Dameho Diopa. „Těší mě to, protože to byl důležitý gól. Opava na nás byla dobře nachystaná, couvala, nenechala nás rozběhnout se za obranu, takže nám první branka pomohla," liboval si srbský fotbalista.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Nemanja Kuzmanovič (vlevo) z Baníku Ostrava se raduje se svým spoluhráčem Milanem Jiráskem.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek
Fotogalerie

Derby bylo hodně opatrné. První gól vám hodně pomohl, že?

Bylo to spíš bojovné z obou stran, ale to k derby prostě patří. Stejně jako Opava jsme ani my nechtěli udělat velkou chybu, aby nás soupeř nepotrestal. Důležité byly odražené míče a naštěstí jsme si pomohli standardkou. Ve druhé půli už to Hrubas (Robert Hrubý) krásně uklidil k tyči a bylo rozhodnuto.

Ubránili jste spoustu standardek, Opavu jste vlastně do ničeho nepustili. To byl klíč k úspěchu?

Výborná práce, protože dřív jsme skoro pokaždé inkasovali právě po standardní situaci. Dnes to od nás bylo v obranné fázi povedené, kluci si pohlídali náběhy a všechno odvrátili.

Před utkáním jste přiznal, že to pro vás bude zvláštní utkání. Jak moc zvláštní tedy bylo?

Než začal zápas, bylo to zvláštní... pak se ale začalo hrát a od té chvíle už jsme nebyli kamarádi. Hrálo se o tři body, které chtěl každý. Jsem šťastný, že je máme my. Bylo to pro mě hlavně fyzicky strašně náročné, ve druhém poločase jsem odpadl. Možná to bylo i tím, že jsem do čtvrtka netrénoval, navíc mi nepomohlo ani počasí.

Musel jste hodně krotit emoce?

Ani ne, celý týden jsem se hlídal. Už jsem asi dost starý na to, abych udělal nějakou blbost, že bych třeba někoho praštil (směje se). K tomu by ale vůbec nikdy nedošlo, s klukama z Opavy se máme rádi, jsme kamarádi. Přeju jim, ať se v klidu zachrání – věřím, že se to povede.

Zaznamenal jste nějakou reakci opavských fanoušků?

V průběhu zápasu ne, soustředil jsem se na hru. Možná něco řvali, ale fakt nevím.

Po zápase to vypadalo, že za nimi chcete jít, ale počastovali vás vulgaritami, tak jste si to rozmyslel?

Asi se jim to moc nelíbilo. Zatleskal jsem jim před odchodem do šatny.

Jste v elitní šestce. Splnili jste cíl?

Je super, že jeden z cílů jsme splnili. Můžeme se soustředit na středeční pohárový zápas s Bohemkou, který chceme taky zvládnout. Jde o semifinále, je to fáze, kterou nejde brát jinak než vážně. Jeden zápas nás dělí od finále, to by bylo krásné. Přál bych si v něm radši Spartu, ale myslím si, že to bude Slavia. A co se týče šestky, uvidíme, kam se můžeme ještě posunout.

A kdybyste za týden vyhráli v Jablonci, skončíte čtvrtí.

Viděl jsem, že Jablonec prohrál. Můžeme tam uspět, věřím, že se zase dobře nachystáme.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •