Vrbu v Teplicích naštvali někteří svěřenci. Přijde mi, že začínají hrát až ve dvacáté minutě!

Teplice

První půlhodinu kroutil hlavou, co jeho svěřenci na teplickém trávníku vyvádějí. Pak se za ní až do konce zápasu plzeňský kouč Pavel Vrba každou chvíli chytal. Nechápal, co všechno dokázali zahodit. „Proč jsme prohráli? Hlavní příčinou byly rozdílné poločasy. První jsme odehráli špatně, ve druhém jsme doplatili na neproměňování šancí," řekl Vrba po porážce 1:2 na Stínadlech v páteční předehrávce fotbalové ligy.

Trenér Plzně Pavel Vrba.

Jak si vysvětlujete, že tým poněkolikáté nezachytil začátek utkání?

Musíte se spíš zeptat hráčů. Přijde mi, že někteří začínají hrát až ve dvacáté minutě. Nevím, proč se nekoncentrují. Je špatně, že se soupeřem, jako jsou Teplice, brzy inkasujeme. V té chvíli soupeř podává nadstandardní výkon, co se týká obětavosti. Podle mého názoru ale změnil zápas druhý gól.

Teplice vás při něm zaskočily signálem. Ovšem reakce obrany byla vlažná...

Tu reakci nepochopím. Když se podíváte na předchozí zápasy Teplic, takovou situaci udělaly poněkolikáté. Když to hráčům vysvětlujete a oni stejně nereagují, je to špatně. Někteří byli asi duchem na tribuně. Taková branka pak bolí víc. Výsledek je špatný, ale zavinili jsem si ho pouze sami.

Ztratili jste v Teplicích šanci na obhajobu titulu? Pokud v neděli Slavia vyhraje v Příbrami, budete na ni ztrácet už 9 bodů.

Slavia je velký favorit. Vzhledem k tomu, jakou má formu, jak odehrála čtvrteční zápas se Sevillou. Ale jestli jsme ztratili šanci na titul, hodnotit nechci.

Spíš se začnete ohlížet pod sebe? Sparta se může po sobotě dotáhnout na 5 bodů.

Vždycky se koukáme pod sebe. I s nadstavbou do konce zbývá deset zápasů. Slavia má luxusní pozici, Sparta na jaře jen vyhrává, její sebevědomí je vyšší. Máme ještě nějaký bodový polštář, Spartu čeká těžký zápas na Slavii. Musíme se ale dívat hlavně na sebe.

Přišli podle vás fotbalisté Plzně porážkou v Teplicích o reálnou šanci na obhajobu mistrovského titulu?