Zlín - Olomouc 3:2Fotbalisté Zlína zdolali Olomouc a v lize zvítězili po pěti kolech

36. Slončík 1 : 0
55. Černín 2 : 0
66. Slončík 3 : 0
83. Singhateh (penalta) 3 : 1
90. Pospíšil 3 : 2

Fotbalisté Zlína zdolali ve 27. kole první ligy Olomouc 3:2 a v nejvyšší soutěži vyhráli po pěti zápasech. Strůjcem jejich výhry byl Tom Slončík, který dal dvě branky ve 36. a 66. minutě a nahrál na gólovou hlavičku Jakuba Černína v 55. minutě. Za hosty snížil v 83. minutě z pokutového kopu střídající Ebrima Singhateh a v nastavení ještě zkorigoval stav další hráč příchozí z lavičky Martin Pospíšil.

Utkání 27. kola první fotbalové ligy: FC Zlín - Sigma Olomouc

„Ševci“ si po druhé jarní výhře upevnili 14. příčku v neúplné tabulce s náskokem pěti bodů na poslední České Budějovice. Sigma prohrála tři kola po sobě a zůstala osmá.

S větším útočným elánem i nasazením vstoupili do zápasu hostující fotbalisté a už ve druhé minutě mohli jít do vedení, jenže Zorvanou přesnou i tvrdou střelu efektivním zákrokem vyrazil Dostál.

Zlín se z hanáckého sevření soukal velmi pozvolna, a když už se na delší dobu usadil před šestnáctkou Sigmy, chyběla mu lepší finální přihrávka. Bartošák vystřelil ve 22. minutě vedle, Vukadinovič zase prováhal správný moment k zakončení.

Zlínský Jakub Černín se raduje z gólu proti Olomouci.

Ve 31. minutě sice hlavičkoval do náruče zlínského brankáře Dostála Vraštil, jenže do vedení šli o pět minut později domácí. Fantiš našel na levé straně volného Slončíka, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči rozjásal domácí publikum. „Ševci“ se tak vůbec poprvé na jaře ujali průběžného vedení v zápase.

Vyrovnaný úvod druhé půle rozetnula 55. minuta. Slončík poslal přesně načechraný trestný kop do šestnáctky na hlavu Černína a zlínský dlouhán se trefil přesně k tyči. V ligové sezoně se trefil potřetí.

Pro Sigmu to byl jasný signál k tomu, aby zvýšila ofenzivní úsilí, které posílili tři střídající hráči. Tým však nezvládl obrannou fázi a byl potrestán třetím gólem ve vlastní síti. Vukadinovič obral o míč Nováka, jeho střelu Stoppen vyrazil, z první dorážky neuspěl Schánělec, ale Slončík už doklepl do prázdné branky. Reprezentant do 21 let podruhé v ligové kariéře dal v jednom duelu dvě branky.

Na hostech byla znát velká herní nepohoda, domácí mohli mít závěr zápasu pod kontrolou, čtvrtý gól byl blízko po střelách Slončíka a Bartošáka. Jenže přišla zbytečná ruka Pidra v pokutovém území a z nařízené penalty, po konzultaci s videoasistentem Berkou, snížil Singhateh. Gambijský hráč se v osmém startu v české lize trefil poprvé.

Ve třetí minutě nastavení prošel za záda Dostála ještě Pospíšilův centr, olomoucký záložník se zapsal mezi střelce premiérově v sezoně nejvyšší soutěže. Na bod už ale Hanáci nedosáhli. Sigma tak nenavázala na minulá tři ligová vítězství na zlínské Letné.

FC Zlín - Sigma Olomouc 3:2 (1:0)
Branky: 36. a 66. Slončík, 55. Černín - 83. Singhateh z pen., 90.+3 Pospíšil. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Hrabovský - Berka (video). ŽK: Bartošák - Vraštil, Saňák (trenér). Diváci: 3021.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Simerský, Pidro (90.+1 Čelůstka) - Bužek, Bartošák - Vukadinovič (76. González), Slončík (86. Didiba), Fantiš (90.+1 Kolář) - Schánělec (76. Tkáč). Trenér: Červenka.
Olomouc: Stoppen - Pokorný, Vraštil, Novák (68. Uriča) - Chvátal, Spáčil (61. Zifčák), Breite, Zorvan (61. Pospíšil), Sláma (61. Singhateh) - Vodháněl, Juliš (79. Langer). Trenér: Saňák.